Dorastenci OŠK potvrdili doma tri body z Kátloviec

Dorastenci OŠK Smolenice privítali v 15. kole 5. ligy Západ Moravský Svätý Ján, ktorému na jeho ihrisku v septembri minulého roku podľahli 2:0.

A odveta im vyšla, keď vďaka zásahu Júliusa Greguša z 30. minúty nakoniec triumfovali najtesnejším rozdielom 1:0 a odskočili svojmu tabuľkovému susedovi už na sedem bodov.

5. liga U19 Západ ZsFZ, 15. kolo
OŠK Smolenice – TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1:0 (1:0)

Gól: 30. Július Greguš
50 divákov

OŠK: Jaroslav Jelenek – Filip Remenár (85. Igor Ulman), Patrik Kitta, Matej Mareček, Patrik Bezúch, Július Greguš, Kristián Janeček (67. Jonáš Sloboda), Peter Rangelov, Jakub Žák (C), Matej Hodulík (90. Ján Petráš), Jozef Brázdovič (75. Filip Antonín)
Tréner: Igor Sasko

“Po úspešnom zápase v Kátlovciach sme doma hostili kvalitnejšieho súpera, od ktorého nás pred zápasom v tabuľke delili len štyri body. V prvom polčase sme popri jedinom góle stretnutia, ktorý strelil Julko Greguš, vypracovali veľmi veľa gólových šancí, no pozahadzovali sme ich.

V druhom dejstve sme sa už nevedeli dostať do tempa, vďaka čomu sa do hry viac dostal aj náš súper a viackrát nebezpečne ohrozil nášho dobre chytajúceho brankára Jeleneka. Ku koncu sme sa dostali do niekoľkých nebezpečných brejkov, no gól sme pridať nedokázali a keď sa to nepodarilo už ani nášmu súperovi, pred slušnou diváckou kulisou sme si pripísali prvé jarné víťazstvo,” zhodnotil duel tréner dorastencov Igor Sasko.

/prvý zápas: 14:0/

V sobotu sa naši dorastenci predstavia na ihrisku Jablonice, ktorej v jesennom zápase nadelili štrnásť gólov. O päť z nich sa postaral Jakub Žák, o tri Július Greguš, dvakrát sa presadili Ján Petráš a Marek Sýkora a po góle pridali aj Kristián Janeček a Jozef Brázdovič.