Muži to zvládli, po výhre nad Opojom sú lídrom súťaže

Po sérii troch výhier a dvoch stratách v nasledujúcich zápasoch sa muži Smoleníc naladili na šláger víkendu proti Opoju výhrou v Dlhej.

Tri víťazstvá v rade navnadili mužov OŠK aj v úvode zápasu 4. kola v Bíňovciach, kde už v 9. minúte po góloch Kollaroviča a Sudina viedli 2:0, následne však veľké chyby v obrane priniesli ešte pred prestávkou obrat, o ktorý sa hetrikom postaral Kumančík a jedným zásahom Malovec.

Po prestávke zvýšil domáci náskok opäť Malovec a tak zásah Sudina v závere stretnutia už len zmiernil prvú prehru Smoleníc v sezóne na 5:3.

# Hráč Pozícia Góly Asistencie ŽK ČK

Ani súboj 5. kola na vlastnom štadióne proti Slávii Trnava nezačali Smoleničania najlepšie, keď po niekoľkých nevyužitých šanciach inkasovali po lobe Lukačoviča z dobrých 20 metrov. O vyrovnanie sa v 26. minúte postaral svojim premiérovým gólom v drese Smoleníc Panák, ktorý si nabehol na štandardku Bencu a hlavou poslal loptu do ľavej šibenice. Napriek snahe a niekoľkým pohrozeniam v podaní domácich ale skórovali znova hostia, keď si na rohový kop nabehol Holovič a doslova zvalil obrannú hradbu a rozvlnil sieť. Ešte pred prestávkou sa však domáci dočkali obratu, keď dva úniku Sudina zastavili hostia len za cenu faulu a Benca sa v oboch prípadoch nemýlil.

Aj po prestávke sa oba tímy prezentovali kombinačným futbalom, ktorý priniesol viacero šancí na oboch stranách, najbližšie ku rozhodnutiu bol Hodulík, ktorý však snáď z metra nedokázal loptu upratať do odkrytej brány hostí. Jeho nepremenená príležitosť ho mohla mrzieť o to viac v 85. minúte, keď si domáca defenzíva neustrážila hráčov súpera pri štandardke a Lukačovič, hoci tiesnený Sudinom, na dvakrát prekonal Kvapila. Domácich mohla strata bodov v závere mrzieť, no treba priznať, že hostia si za predvedený výkon bod zaslúžili.

Podrobnosti

3. septembra 2017 16:00 2017/18 5 90'

Výsledky

A303Remíza
213Remíza

Po dvoch stratách v rade cestovali Smoleničania do Dlhej s jasným cieľom bodovať naplno, no už od 14. minúty museli dobiehať náskok domácich po vlastnom góle Zvolenského, ktorý rozhodca pripísal Belicovi. To sa im napriek výraznému tlaku podarilo až v závere polčasu, keď po faule na Sudina nezaváhal z bieleho bodu T. Štibraný.

Aj po prestávke tlak OŠK pokračoval, no obrat v skóre priniesla až 60. minúta, v ktorej sa nemýlil Sudin. Hostia sa opäť trápili v koncovke a tak im k definitíve pomohla hrúbka domácich v obrane, ktorí sa zbytočne snažili pri napádaní v zadných radoch kombinovať a ich nepresnosť zúžitkoval na tretí gól v ich sieti Sudin.

Podrobnosti

10. septembra 2017 16:00 2017/18 6 90'

Výsledky

TJ Družstevník Dlhá101Prehra
A123Výhra

Šláger kola a priamy súboj o prvú priečku v tabuľke zviedol proti sebe na štadióne pod zámkom domáce Smolenice a lídra súťaže Opoj. V chladnom počasí a za takmer neustáleho dažďa sa domáci snažili vyťažiť zo svojej rýchlosti a kombinačnej hry, hostia zas zo skúseností hráčov ako Jozef Kožlej a Ladislav Dóka.

Smoleničanom sa duel podarilo odštartovať výborne, keď po pase Panáka za obranu zastavil obranca hostí Ľ. Nejezchleb domáceho útočníka Sudina len za cenu faulu a Benca sa z bieleho bodu nemýlil. Radosť hráčov OŠK však trvala len niekoľko sekúnd, keď rozhodca posúdil zákrok Juricu na hranici pokutového územia ako nedovolený a na prekvapenie domácich nariadil namiesto priameho kopu jedenástku, ktorú práve spomínaný Dóka s prehľadom premenil. Viac z hry mali aj v ďalšom priebehu domáci, no ich defenzíva si neustále musela dávať pozor na nepríjemné výpady hostí, tie však dokázala eliminovať. Práve pri jednom z nich prerušil rozohrávku hostí Panák, ktorý okamžite vyslal loptu na Sudina a ten sa zoči voči brankárovi nemýlil a poslal Smolenice po prvý raz v zápase do vedenia.

Ani po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil, domáci sa snažili pridať poisťovací tretí gól, hostia z kontier o aspoň vyrovnanie. Blízko toho bol P. Nejezchleb, no jeho nepríjemnú strelu Kvapil s námahou vytlačil a dorážajúci hráč Opoja mieril vedľa. Rozhodnutie mohla priniesť obrovská príležitosť Hodulíka po krížnej prihrávke Sudina, z vnútra pokutového územia však svoju strelu poslal len nad. Mrzieť ho to mohlo ešte viac už o pár minút, no strela Mrvu sa od tyčky neodrazila do siete, ale prešla len popred bránkovú čiaru. Definitívu mohla priniesť akcia po osi Čavoský, T. Štibraný, Sudin, posledne menovaný však po skvelej zasekávačke napálil len ľavú žrď. Keď v závere domáci ustrážili aj nepríjemnú štandardku hostí, mohli sa tešiť z najtesnejšieho víťazstva, ktoré ich posunulo do čela ligového pelotónu.

Lovčice – Bíňovce 2:5 (1:2)
Góly: 32. Maar, 64. Bodiš – 22., 48. Kostolanský, 43. Opálek, 70. Strečanský, 82. Petrovič

Vlčkovce – Dlhá 5:0 (2:0)
Góly: 17. a 90. Matula, 32. Janovič, 56. Lenghart, 81. Guľa