Muži uspeli v Lovčiciach. Podarí sa im zdolať v šlágri aj Bíňovce?

V hlavách viacerých hráčov ožili pred zápasom 12. kola 8. ligy v Lovčiciach spomienky na minulosezónny duel, v ktorom utŕžili dvojciferný výprask.

Aj v tomto zápase začali naši muži aktívne, no loptu ťahali zo siete tentokrát ako prví, keď po nedôraznom odkope z vlastného pokutového územia Kvapil ešte prvú strelu vyrazil, no pri druhej, keď Panák v sklze loptu neodvrátil a Zlámal po zasekávačke napriahol z hranice šestnástky, už bol bezmocný.

Inkasovaný gól však naše áčko nerozhodil, naďalej pokračovalo v aktívnej hre a v 19. minúte sa dočkalo odmeny, keď po prihrávke Hodulíka Sudin vyzvŕtal niekoľko obrancov a pomedzi nohy brankára vyrovnal. V 28. minúte predviedli Smoleničania priam raketový brejk. Panák sa pred vlastnou bránkou nenechal oklamať kľučkou Zlámala, loptu okamžite poslal až k pokutovému územiu Lovčíc a po prihrávke Sudina Hodulík pretavil akciu trvajúcu len pár sekúnd na druhý zásah OŠK.

S chuťou hrajúci Smoleničania naďalej pokračovali v ofenzívnych výpadoch a po prihrávke Sudina sa do streleckej listiny zapísal aj T. Štibraný. Do kabín však nakoniec hráči OŠK odchádzali s najtesnejším náskokom, keď po zbytočnej strate lopty v strede ihriska a nedorozumení medzi stopérmi znížil na rozdiel jedného gólu Jobek.

Pokoj na kopačky našich mužov vrátil hneď v úvode druhého polčasu svojim druhým zásahom T. Štibraný a hoci sa Jobekovi po veľmi podobnej situácii ako v prvom dejstve podarilo znova znížiť, záverečná polhodina sa už niesla v réžii Smoleničanov, ktorí domácich do nebezpečnejších príležitosti prakticky nepúšťali a naopak, rozširovali svoje gólové štatistiky.

Blízko toho bol po hodine hry už Sudin, ktorý sa po vysunutí T. Štibraného ocitol sám pred bránou, no rozhodca ho nenechal loptu poslať do siete a prekvapujúco odpískal faul na nahrávajúceho hráča, ktorý však z vnútra šestnástky vytiahol za jej čiaru. Smoleničania si to ale vynahradili v 67. minúte, keď po prihrávke Sudina upravil na 5:3 svojim druhým gólom v stretnutí Hodulík.

Hráči OŠK mali následne ešte niekoľko dobrých šancí na skórovanie, v sieti však skončila už len jediná. Gólovú bodku za stretnutím priniesla 72. minúta, v ktorej Panák zo štandardky v blízkosti stredovej čiary poslal loptu na hlavu veľmi dobre hrajúceho Kollaroviča a ten ju napriek obkľúčeniu trojicou obrancov poslal za chrbát bezmocného Stríža.

Smolenice si tak po jednom z najlepších výkonov v tejto sezóne odviezli z Lovčíc vysoké víťazstvo 6:3 a bilancia nového trénera tímu Romana Čavojského tak aj naďalej zostáva stopercentná.

10. TJ Družstevník Dlhá 12 1 1 10 12 : 44 4

Udržia sa naši muži v boji o post jeSenného kráľa súťaže?

Zatiaľ najťažšia skúška ho však čaká v nedeľu od 14:00, kedy v bitke o najvyššie priečky tabuľky vyzvú jeho zverenci na štadióne pod zámkom aktuálne druhé Bíňovce.

Tie ťahajú šnúru šiestich zápasov bez prehry, keď naposledy neuspeli vo Vlčkovciach. Aktuálne majú na konte štyri výhry v rade, medzi nimi aj víťazstvo 1:0 v Opoji, či naposledy 3:1 doma s Bukovou. Tím sa môže pochváliť najlepšou ofenzívou ligy, do sietí súperov poslal už 40 lôpt, a s 19 inkasovanými gólmi aj druhou najlepšou defenzívou súťaže.

Naši muži neprehrali tri zápasy v rade, po remíze 2:2 vo Vlčkovciach vyhrali v Dolnom Dubovom (2:1) a v Lovčiciach (6:3).

Okrem súboja tímov pôjde aj o boj medzi kanoniermi súťaže – na našej strane je s 13 gólmi aktuálne tretí najlepší strelec ligy Marek Sudin, na strane Bíňoviec líder tohto rebríčka 15-gólový Martin Kumančík.

Podarí sa našim mužom ukončiť sériu Bíňoviec a posunúť sa v tabuľke pred ne? Príďte povzbudiť našich mužov na štadión pod zámkom v nedeľu 29. októbra od 14:00.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”49″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]