Muži Smoleníc prezimujú na štvrtej priečke

Áčko OŠK Smolenice sa s prvou polovicou ročníka 8. ligy rozlúčilo dvojzápasom, v ktorom si doma zmeralo sily s Bíňovcami a následne v poslednom jesennom kole cestovalo na trávnik Slávie Trnava.

O udržanie v boji o post jesenného kráľa

Nabudení domáci vstupovali do šlágra s odhodlaním odčiniť prehru z predchádzajúceho vzájomného duelu v Bíňovciach a cieľom natiahnuť svoju víťaznú šnúru už na štyri duely v rade.

Aktivita v úvode im síce nechýbala, no nebezpečnejšie boli výpady hostí. Skóre sa mohlo meniť už v 10. minúte, no pri prvej strele sa zaskvel zákrokom Kvapil a dorážku Kumančíka do prázdnej brány aj za cenu bahenného kúpeľa na bránkovej čiare zastavil Panák. V 20. minúte sa ale hostia už dočkali, keď pokĺznutie stopéra Černuška zúžitkoval Kumančík.

Zaskočení Smoleničania sa nevedeli dostať do hry, kombinácii po zemi bránil po intenzívnom daždi rozbitý terén, nakopávané lopty zas komplikoval silný vietor. V 36. minúte tak znova udreli hostia, keď si stopéri neustrážili Opálka, ktorý svoju strelu z uhla umiestnil presne k tyčke.

Záver úvodného dejstva patril domácim – Sudinov pokus k žrdi ale brankár Vaško skvele vytlačil na roh, po ňom sa neujala hlavička a ani následná dorážka Kollaroviča, po centri Bencu Panák chrbtom k bráne nedokázal svoje hlavičkové zakončenie pretlačiť cez rukavice vybiehajúceho brankára a pri ďalšom centri Bencu Vaškovi síce lopta vypadla z rúk, no zostala stáť na čiare a gólman hostí ju prikryl.

V 43. minúte však už bol aj on prikrátky na krásny priamy kop T. Štibraného do šibenice, ktorý bol nariadený po nedovolenom zastavení prieniku Sudina. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 1:2 pre hostí.

Po prestávke sa obraz hry zo záveru prvého dejstva nezmenil. Hostia sa na polovicu Smoleníc dostali snáď len trikrát, z kategórie nebezpečnejších však bola len hlavička Kumančíka, s ktorou si Kvapil ale bez väčších problémov poradil. Domáci zavreli hostí na ich polovičku a hľadali cestu k ich bráne, no ich zakončeniu chýbal väčší pokoj, či presnosť. Ukážkou toho boli príležitosti Sudina, Bencu, Hodulíka, Juricu, či Kollaroviča.

Veľkú možnosť na vyrovnanie mal aj striedajúci Augustín, ktorého Panák našiel dlhým autovým vhadzovaním na hranici päťky, no domáci útočník z otočky poslal loptu len do bočnej siete. Asi najväčšou tak bola príležitosť pravého beka Panáka, ktorý si nabehol za obranu na Juricovu štandardku, no rybičkou nenasmeroval loptu medzi žrde a Augustínovi chýbali k jej uprataniu do siete doslova len centimetre. Keď sa gólom neskončila ani strela Panáka spoza šestnástky, Smolenice si pripísali prvú prehru po troch dueloch. Bíňovce naopak vykročili za titulom jesenného kráľa súťaže.

Víťazná rozlúčka s jeseňou

Dohrávka Bíňoviec s Dolným Dubovým definitívne rozhodla o tom, že domáci sa stanú najlepším tímom jesene a Smolenice tak cestovali do Trnavy na trávnik Slávie s cieľom znížiť stratu na prvú priečku tabuľky na čo najmenšiu. A aktívny herný prejav hostí od úvodu naznačoval, že to s jeho naplnením myslia vážne.

Už v 7. minúte sa zrodila šanca, na ktorej konci bol Hodulík a Smolenice sa ujali vedenia. Kým domáci sa dostávali k zakončeniu len ojedinele a s čím si neporadila defenzíva OŠK zneškodnil brankár Kvapil, hostia zo Smoleníc pokračovali v iniciatíve a na bránku Slávie vyslali už za prvý polčas viacero nebezpečných striel, ktoré však nie a nie zapadnúť do siete. Blízko gólu boli viackrát T. Štibraný, Sudin, Hodulík, či Kollarovič, no do kabín sa nakoniec napriek tomu odchádzalo za najtesnejšieho stavu 0:1.

Ani po prestávke sa v nepríjemnom počasí sprevádzanom ľadovým vetrom obraz hry nezmenil. Hostia sa snažili čo najskôr pridať druhý poisťovací gól, no cesta lopty do siete bola ako keby zakliata. Domácim ale skvele vyšlo striedanie, keď sa v 67. minúte dostal na trávnik Slovák a práve on už o sedem minút neskôr z ojedinelej príležitosti domácich šokoval Smoleničanov umiestnenou strelou k žrdi.

Ani tento gól však hostí nepoložil a tí si šli naďalej za svojim trojbodovým cieľom. A tak ako domácemu trénerovi aj hosťujúcemu lodivodovi Čavojskému k tomu dopomohli vydarené striedania. V 83. minúte po aute Panáka a predĺžení od Rangelova, ktorý nahradil Štibraného, šiel do odvážneho súboja s brankárom ďalší náhradník Jakub Žák, gólman Slávie loptu neudržal a pre Sudina už nebol problém poslať ju do siete.

Prešlo len pár desiatok sekúnd a Smoleničania sa tešili opäť, keď Panákov pokus vysunúť prihrávkou medzi obrancov do šance Sudina ešte domáci beci odvrátili, no lopta z ich kopačiek si našla cestu k Juricovi a ten sa premiérovým zásahom v drese OŠK postaral o definitívne potvrdenie výhry Smoleníc.

Ako dopadla jeseň v podaní OŠK?

OŠK Smolenice tak prezimuje na štvrtej priečke s bodovom stratou na tretí Opoj, dvojbodovou na druhú Slovenskú Novú Ves a sedembodovou na lídra z Bíňoviec. Kanonierom tímu sa stal opäť Marek Sudin, ktorý sa presadil až 14-krát, nasledovaný osemgólovou dvojicou Tomáš Štibraný a Peter Benca.

K aktuálnemu postaveniu tímu prispeli až tri domáce straty, ktoré však naše áčko dokázalo odčiniť na ihriskách súperov, kde je po jeseni najúspešnejším tímom súťaže.

Najčastejšia zostava (podľa počtu odohraných minút)
Peter Kvapil – Martin Panák, Andrej Zvolenský, Lukáš Štibraný – Peter Benca, Andrej Jurica, Lukáš Hrkeľ, Peter Rangelov – Tomáš Štibraný – Patrik Martin Hodulík, Marek Sudin
Zdroj: ligy.sk