Uplynulý víkend priniesol zápasy troch vekových kategórií OŠK Smolenice, všetky z nich sa vo svojich dueloch predstavili na štadióne pod zámkom.

PRÍPRAVKA STRATILA “VYHRATÝ ZÁPAS”

Ako stratiť zápas, v ktorom už každý počíta s trojbodovým ziskom, predviedli naši prípravkári. Už po prvom polčase vyhrávala naša U-13 po dvoch góloch Vosátka 2:0, krátko po zmene strán zvýšil Štibraný už na rozdiel triedy.

Štvrťhodinu pred koncom ale Drobný z jedenástky znížil, o desať minút neskôr upravil na 2:3 Sedlák a len pár desiatok sekúnd pred koncom zariadil deľbu bodov svojim druhým gólom v stretnutí Drobný.

V ďalšom zápase sa prípravka OŠK predstaví na ihrisku Kornela Mahra proti domácemu Spartaku Trnava. Duel je na programe 5. mája od 14:00.

Skupina B ObFZ Trnava, 13. kolo
OŠK Smolenice – ŠK Dobrá Voda 3:3 (2:0)
Góly: 13. a 24. D. Vosátko, 27. M. Štibraný – 35. a 48. M. Drobný (1. z 11m), 45. Š. Sedlák

OŠK Smolenice: Bruno Greguš – Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Pavol Lipták, Martin Kovarský, Miroslav Pašek, Petra Viteková

ŽIACI BLÍZKO DESIATKY

Pred dvomi týždňami v predchádzajúcom domácom zápase ťahali naši žiaci proti Modranke za kratší koniec, počas tohto víkendu si to však pred svojimi fanúšikmi dosýta vynahradili a potvrdili tak bod zo Zavaru.

Defenzívu Siladíc prekonali už do polčasu trikrát a po návrate z kabín pridali ešte poltucet gólov.  O celkovo deväť zásahov sa postaralo kvarteto hráčov, Denis Bártek sa zaskvel hetrikom, Timotej Krist, Emanuel Schwarz a Michal Uhlík sa presadili zhodne dvakrát.

Počas najbližšieho víkendu čaká na žiakov OŠK ťažký zápas v Bučanoch, kde 6. mája od 14:00 vyzvú v tabuľke tretí OFK.

4. liga ObFZ Trnava, 19. kolo
OŠK Smolenice – TJ Siladice 9:0 (3:0)
Góly: 3. a 59. T. Krist, 17. a 34. E. Schwarz, 37. a 50. M. Uhlík, 48., 58. a 61. D. Bártek,
ŽK: 12. F. Kadlec (SIL)

OŠK: Bruno Ondruš (C) – Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Branislav Krchňák, Lucas Poór, Marcel Belanský, Emanuel Schwarz, Tobias Haberl, Ronald Poór, Adam Kadlec, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Michal Uhlík, Timotej Medvecký, Denis Bártek

DORAST MAL VOĽNO

Smolenická U-devätnástka, ktorá mala počas tohto víkendu voľna, sa najbližšie predstaví v Rohove. Zápas proti momentálne druhému tímu tabuľky je naplánovaný na 4. mája od 16:00.

MUŽI SO SIEDMOU VÝHROU V RADE

Áčko OŠK po šiestich výhrach v rade privítalo na svojom štadióne Dolné Dubové, ktoré sa netajilo odhodlaním obrať nás o minimálne bod, no ešte radšej o všetky tri.

Rýchle vytriezvenie pre hostí priniesla už 3. minúta duelu, kedy sa po trojzápasovej odmlke presadil blesko-, či skôr loptozvod Kollarovič. Aj v ďalších minútach sa Smoleničania tlačili do zakončenia, poistku však nie a nie pridať. Akcie hostí končili zväčša už pred našou šestnástkou, vybojované lopty okamžite smerovali dopredu a defenzíva Družstevníka sa tak mala čo obracať.

Dlhé pasy prichádzali od obrany, časované nahrávky od tria Štibraný, Benca a Jurica a ofenzívu z krídelných priestorov podporovali tak obaja krajní obrancovia, ako aj Hodulík so Sudinom. A práve Sudin po jednom zo svojich dravých prienikov pridal v 20. minúte druhý gól OŠK, o šesť minút po krížnej prihrávke Hodulíka tretí a svoju parádnu deväťminútovku zavŕšil po vysunutí Štibraným skompletizovaním hetriku.

Už o pár sekúnd sa skóre menilo opäť, prihrávku hostí prerušil Panák, loptu posunul Štibraného, ktorý vyzval na gól skvelou nahrávkou Hodulíka a ten nezaváhal. Krátko na to sa stav stretnutia mohlo zmeniť znova, domáci rozkmitali defenzívu hostí a tá zastavila Štibraného zákrokom, po ktorom sa domáca lavička dožadovala jedenástky, no neuspela.

Šancu na zákrok doprial Kvapilovi na druhej strane Nídel, no brankár OŠK si svoje miesto proti Obšivanovi zastal. Poučenie, že si pred zápasom nemá púšťať hudbu slovenských profesionálnych zápasníkov a že priateľka ho nemá vyprevádzať slovami “nech sa ti nič nestane”, si určite ešte viac zoberie k srdcu kapitán OŠK Tomáš Štibraný, ktorý rovnako ako pred dvomi týždňami skončil zakrvavený opäť na zemi, tentokrát po údere lakťom do hlavy.

Prešlo však len pár sekúnd a po spätnej prihrávke od Sudina sa práve on “pomstil” šiestym gólom v sieti hostí. Presný zásah si pýtala aj krásna kombinačná akcia, do ktorej sa zapojila snáď šestica domácich hráčov, ktorá doslova rozkrútila hostí pred ich bránkou, po priťuknutí Štibraného však Hodulík namiesto zakončenia z prvej zvolil ešte jednu zasekávačku a loptu už cez obrancov nepretlačil. V 44. minúte prerušil ďalšiu sľubnú šancu domácich nedovolene Juran a po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy. Bodku za polčasom mohol dať gólovou hlavičkou po centri Bencu Panák, no jeho výskok už (asi) nie je taký, ako zamladi.

Po poltucte v sieti hostí v prvom dejstve poslal tréner Čavojský od úvodu toho druhého do hry až kvarteto nových hráčov. Hneď na jeho začiatku, zrejme ho do strany ťahala kapitánska pásma prebraná od vystriedaného Štibraného, však poslal nezvyčajne nepresnú prihrávku Benca a lopta skončila za čiarou. Hostia po rýchlo rozohranom aute získali roh a z neho ukončil nepriestreľnosť Kvapila Hanuštiak. Domáci brankár síce ušetril, keďže nemusel prispieť do kabíny za tri zápasy bez inkasovaného gólu, jeho spoluhráči však určite dosvedčia, že tréner áčka po zápase s tým rozhodne spokojný nebol…

Tempo hry upadlo, hráči Dolného Dubového sa stiahli na svoju polovicu a snažili sa o ojedinelé protiútoky, domáci zbytočne špekulovali a nepokračovali v štýle z prvého dejstva, ktorý im priniesol šesť gólov v sieti hostí. Pridali tak už len jeden, na konci akcie bol Hodulík, ktorý upravil už v 61. minúte na konečných 7:1. V dobrej šanci sa ocitol aj Nídel, ktorého to opäť v závere ťahalo vcelku intenzívne dopredu, no správny moment na zakončenie preváhal a defenzíva hostí ho z dobrej pozície vytlačila.

Napriek tomu, že séria našich mužov bez inkasovaného gólu skončila po 254 minútach, tá víťazná sa natiahla už na sedem zápasov v rade. Ofenzívna sila nášho mužstva sa opäť potvrdila, vďaka čomu je skóre OŠK v jarnej časti už 40:3, čo sa prejavilo aj na celkovom skóre, podľa ktorého sú Smolenice po 20-ich kolách so 75 zásahmi najofenzívnejším tímom celej súťaže. Potešujúca správa navyše po zápase dorazila aj z Bíňoviec, kde aktuálny líder tabuľky remizoval s Opojom 1:1, po čom sa naša strata sedem kôl pred koncom znížila na päť bodov.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU NÁJDETE NA NAŠEJ FACEBOOKOVEJ STRÁNKE.

V ďalšom zápase, do tretice opäť doma, privíta naše áčko v nedeľu 6. mája od 16:30 TJ Družstevník Lovčice. A vaše hlasivky a potlesk budú opäť vítané.

8. liga Select ObFZ Trnava, 120 kolo
OŠK Smolenice – TJ Družstevník Dolné Dubové 7:1 (6:0)
Góly: 3. E. Kollarovič, 20., 26., 29. M. Sudin, 33.a 61.  P. M. Hodulík, 37. T. Štibraný – 51. M. Hanuštiak
ŽK: 14. M. Hanuštiak, 35. B. Juran, 45. K. Bažány, 90. A. Sekera (všetci DD)
ČK: 44. B. Juran (po 2. ŽK)
99 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Martin Panák (46. Lukáš Hrkeľ), Lukáš Nídel, Adam Jurovatý, Aleš Čavojský (46. Lukáš Štibraný) – Peter Benca, Andrej Jurica (60. Tibor Andelek), Patrik Martin Hodulík, Tomáš Štibraný (C) (46. Jakub Žák), Marek Sudin – Erik Kollarovič (46. Ján Petráš)