Počas uplynulého víkendu sa na domácom trávniku predstavili prípravka, žiaci aj dorast OŠK Smolenice, muži cestovali do Slovenskej Novej Vsi.

Prípravka si zastrieľala

Smolenická prípravka začala súboj so svojím tabuľkovým susedom Suchou nad Parnou zle, keď od 16. minúty prehrávala po góle jedného z dvoch dievčat v drese hostí Mirky Uhríkovej, no ešte pred prestávkou dokázala skóre otočiť zásahmi Vosátka a Púchovského.

Po prestávke sa duel niesol už v jasnej réžii našich chlapcov, ktorí sa presných zásahoch Vosátka, Púchovského, Štibraného a Liptáka z pokutového kopu nakoniec tešili z vysokého triumfu 7:1 i posunu v tabuľke pred Viohradník.

Ďalším súperom našich prípravkárov bude Dolná Krupá, na trávniku Sokola sa hrá v sobotu 21.4. od 10:30.

Skupina B ObFZ Trnava, 11. kolo
OŠK Smolenice – TJ Vinohradník Suchá nad Parnou 7:1 (2:1)
Góly: 19. a 30. Vosátko, 25. a 39. Púchovský, 26. a 48. Štibraný, 50. Lipták (11m) – 16. Uhrinová

OŠK Smolenice: Bruno Greguš – Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Pavol Lipták, Martin Kovarský, Tomáš Hodulík

Žiaci na lídra súťaže nestačili

Na žiakov OŠK čakal v 17. kole mimoriadne náročný súper, keď sa na ihrisku pod zámkom predstavil líder súťaže Modranka. Ten svoje kvality dokázal už v prvom polčase, ktorý po góloch Hrdličku a Kaču vyhral 2:0 a položil tak základy svojej už 15. výhry v sezóne.

Našim chlapcom po ôsmej prehre v ročníku patrí v tabuľke deviata priečka, vylepšiť sa ju pokúsia v nedeľu 22.4. od 13:30 na trávniku OŠK Zavar.

4. liga ObFZ Trnava, 17. kolo
OŠK Smolenice – FK ŠK Modranka 0:2 (0:2)
Góly: 20. Hrdlička, 35. Kačo

OŠK: Bruno Ondruš – Ľuboš Galgóci, Patrik Kondrček, Timotej Krist, Branislav Krchňák, Lucas Poór, Marcel Belanský, Emanuel Schwarz (C), Tobias Haberl, Ronald Poór, Adam Kadlec, Juraj Lipták, Ivan Chmelík, Timotej Medvecký

Dorast bez bodov

Smolenický dorast nedokázal nadviazať na výhru z Kátloviec a tri body z ihriska súpera doma nepotvrdil. Rozhodla o tom najmä efektivita v zakončení.

Kým naši dorastenci si vypracovali viacero dobrých šancí, no gól z nich vyťažiť nedokázali, hostia sa presadili z ojedinelej akcie po hodine hry a práve zásah Stanislava Dermeka im nakoniec stačil na plný bodový zisk.

Odčiniť domácu stratu sa dorast OŠK pokúsi v nedeľu od 13:30 na trávniku v tabuľke tretieho Zelenča.

5. liga ZsFZ Západ, 17. kolo
OŠK Smolenice – TJ Kopčany 0:1 (0:0)
Gól: 60. Dermek
ŽK: 38. Brázdovič – 20. Novák, 87. Irip, 90. Kmeťo

OŠK: Kristián Maštalír (46. Daniel Fulajtár) – Jozef Brázdovič, Adam Lančarič, Lucas Poór, Ivan Dubčák, Július Greguš (46. Marek Sýkora), Emanuel Schwarz, Peter Vandák, Michal Jablonský, Boris Rangelov, Jakub Žák

Muži oplatili domácu prehru aj s úrokmi

Smolenické áčko cestovalo na trávnik ešte donedávna druhej Slovenskej Novej Vsi s cieľom bodovať naplno a natiahnuť tak svoju sériu už na päť zápasov v rade. Po výhre v poslednom jesennom kole na Slávii (3:1) totiž naši muži zvíťazili vo všetkých troch jarných súbojoch s Dlhou (5:0), v Opoji (4:0) a doma s Bukovou (5:2), vďaka čomu sa v tabuľke posunuli už na druhú priečku.

V Slovenskej Novej Vsi naši muži od úvodu diktovali tempo hry a bolo len otázkou času, kedy sa dočkajú prvého gólu. Ten prišiel v 13. minúte, keď sa presadil najlepší strelec tímu Sudin. Aj v ďalšom priebehu sme si vypracovali množstvo šancí, najmä príležitosť Sudina po individuálnom prieniku sa dá označiť ako 100-percentná, gól však nie a nie padnúť. Domáci sa do zakončenie nedostávali, defenzíva OŠK ich do ničoho nepúšťala a tak snáď jedinou nebezpečnejšou situáciou bola nakopávaná lopta mieriaca mimo bránu, ktorá v poslednej chvíli vplyvom vetra zmenila smer, Kvapil si ju však postrážil.

V úvode druhého dejstva sa domáci vedomí si len tesného náskoku OŠK tlačili viac pred našu bránu s cieľom aspoň vyrovnať, no Smoleničania boli vzadu aj naďalej kompaktní a hráčov Slovenskej Novej Vsi nepúšťali k ohrozeniu brankára Kvapila. Zároveň sme neústale hrozili rýchlymi kombináciami, v zakončení nám však chýbal väčší pokoj a navyše domáci v obrane aj poriadne pritvrdili. Niekoľko hraničných zákrokov ale rozhodca ako nedovolené neposúdil, za protesty sme naopak žlté napomínania dostávali my. Vyvrcholením domácej snahy bol strieľaný prízemný center z pravej strany smerujúci k bližšej žrdi, Panák však loptu do siete nepustil.

V 63. minúte predviedol nečakaný skrat domáci Sivoň, ktorý zozadu nešetrne prebrúsil Mareka Sudina, za čo okamžite videl červenú akrtu. Z následnej štandardky Štibraného bol veľmi blízko gólu Nídel, jeho hlavička však smerovala tesne nad a tak si navrátilec do smolenického dresu pred jarnou časťou sezóny musí na presný zásah ešte počkať. Oslabených domácich definitívne zlomila 74. minúta, v ktorej náskok OŠK zvýšil Tomáš Štibraný, ktorý v závere pridal aj svoj druhý gól v zápase, keď zúžitkoval dravý prienik Sudina cez trojicu domácich obrancov a povedľa bezmocného brankára rozvlnil sieť.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU MUŽOV NÁJDETE NA NAŠEJ FACEBOOKOVEJ STRÁNKE

Áčko Smoleníc tak svojmu súperovi oplatilo smolnú domácu prehru z jesene aj s úrokmi a odskočilo svojim prenasledovateľom už na sedem bodov.

Svoju úspešnú sériu budú chcieť naši muži natiahnuť nezvyčajne v sobotu 21.4. od 16:00, kedy na štadióne pod zámkom privítajú Vlčkovce.