Uplynulý víkend z pohľadu OŠK Smolenice príliš úspešný nebol, keďže dorastenci, žiaci aj prípravka ťahali vo svojich zápasoch za kratší koniec. Našťastie však znova potešili muži, ktorí si pripísali už ôsme víťazstvo v rade a opäť po vysokom triumfe.

PRÍPRAVKA PROTI SPARTAKU NEBODOVALA

Vstup do zápasu na trávniku Spartaka Trnava našej prípravke vôbec nevyšiel, keď už v 2. minúte inkasovali od Janky Belicovej. Na ďalší gól sa čakalo do 34. minúty a opäť uspeli domáci, na 2:0 upravil Kocsis. O pár sekúnd neskôr síce oživil šance OŠK na aspoň bod Uhlík, no v 40. minúte definitívne potvrdil výhru Spartaka svojím druhým zásahom v stretnutí Kocsis.

Najbližšie sa naši prípravkári predstavia doma, keď v sobotu 12. mája od 10:30 privítajú na štadióne pod zámkom v tabuľke štvrtý Zvončín.

Skupina B ObFZ Trnava, 14. kolo
FC Spartak Trnava – OŠK Smolenice 3:1 (1:0)
Góly: 2. J. Belicová, 34. a 40. Ľ. Kocsis – 36. V. Uhlík
40 divákov

OŠK Smolenice: Bruno Greguš – Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Pavol Lipták, Martin Kovarský, Miroslav Pašek, Petra Viteková

ŽIACI NEZVLÁDLI ZÁVEREČNÚ POLHODINu

Bez bodov zostali na trávniku favorizovaných Bučian aj naši žiaci. Už v 6. minúte síce skóroval z pokutového kopu Schwarz, domáci však ešte pred rpestávkou po dvoch štandardkách a góloch Slatinu otočili skóre.

Aj vstup do druhého dejstva patril našim chlapcom, o vyrovnanie sa postaral Schwarz, v záverečnej polhodine však skórovali už len Bučany. Vedenie domácim vrátil Boris a svoj vydarený zápas zavŕšil Slatina ďalšími dvoma gólmi.

V ďalšom zápase privítajú smolenickí žiaci na svojom trávniku Kopánku, stretnutie je na programe v nedeľu 13. mája od 14:00.

4. liga ObFZ Trnava, 20. kolo
OFK Bučany – OŠK Smolenice 5:2 (2:1)
Góly: 12., 23., 55. a 56. T. Slatina, 40. N. Boris – 6. a 38. E. Schwarz (1. z 11m)
17 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (C) – Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Branislav Krchňák, Lucas Poór, Marcel Belanský, Emanuel Schwarz, Juraj Lipták, Ronald Poór, Denis Bártek, Adam Kadlec, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Pavol Lipták, Timotej Medvecký

DORAST NEZVLÁDOL ZÁPAS V ROHOVE

Smolenickí dorastenci cestovali už v piatok do Rohova. Domáceho favorita naštartoval na cestu za tromi bodmi už v 13. minúte Daniš, ku ktorému sa ešte pred prestávkou pridal aj Daniš. Hneď v úvode druhého dejstva zvýšil už na rozdiel triedy Krbica. V 74. minúte bolo už 4:0, keď opäť skóroval Burian, o dve minúty po ňom rozvlnil sieť aj Chropovský. V 77. minúte sa čestného úspechu dočkali aj naši dorastenci, na 1:5 upravoval Greguš, posledné slovo však patrilo Rohovu, Burian zavŕšil svoj hetrik a celkové skóre na 6:1.

Najbližšie sa naši dorastenci predstavia až 19. mája od 17:00 v domácom zápase proti Gbelom, duel najbližšieho 21. kola na ihrisku Mokrého Hája bol totiž preložený na 23. mája od 17:00.

5. liga ZsFZ Západ, 20. kolo
OŠK Rohov – OŠK Smolenice 6:1 (2:0)
Góly: 13., 74. a 82. M. Burian, 33. D. Daniš, 49. A. Krbica, 76. D. Chropovský – 77. J. Greguš
20 divákov

OŠK: Kristián Maštalír – Lucas Poór, Adam Lančarič, Adam Jurovatý (C), Ivan Dubčák, Július Greguš, Emanuel Schwarz, Peter Vandák (46. Daniel Fulajtár), Michal Jablonský, Boris Rangelov, Jakub Žák

MUŽI STRÁCAJÚ NA LÍDRA UŽ LEN TRI BODY

Kto sa zdržal pri objednávaní piva v miestnom bufete, prvý gól neuvidel. Od úvodného hvizdu duelu zápasu mužov Smoleníc s Lovčicami prešlo snáď len 10 sekúnd, dlhá lopta od Bencu sa po hlavičke hosťujúceho obrancu dostala ku Kollarovičovi a ten z prvej rozvlnil sieť. Diváci tak boli svedkami možno nielen najrýchlejšieho gólu tohto ročníka súťaže, ale aj najrýchlejšieho ošetrovania, po ktorom brankár Lovčíc Stríž putoval predčasne do šatne. Z úvodnej zhruba štvrťhodiny zápasu sa tak odohralo len pár sekúnd.

Ani dlhá pauza domácich nerozhodila a hosťom naďalej podkurovali. V ďalších šanciach sa objavili Sudin, Kollarovič, T. Štibraný aj Hodulík, gól však nie a nie padnúť. Svoje kvality však potvrdzovali aj hráči Lovčíc, ktorí viackrát preverili defenzívne rady OŠK, vážnejšiu príležitosť si však nevytvorili.

Udrelo tak na opačnej strane a Smoleničania sa v priebehu desiatich minút presadili hneď trikrát – do streleckej listiny sa postupne zapísali Kollarovič, Sudin a Jurica – a rovnako ako v predchádzajúcom zápase rozhodli o svojej výhre už pred prestávkou.

V závere polčasu mohli po zaváhaní Nídla – asi ťažký týždeň 😉 – hostia aspoň znížiť, no Barančíka v brejku stihol ešte pred zakončením dobehnúť “starý pán” Panák a lopta smerovala mimo brány. Nepríjemnú bodku za úvodnou štyridsaťpäťminútovkou prinieslo zranenie Hodulíka, ktorý opustil ihrisko na nosidlách a putoval do nemocnice.

Ako býva zvykom, tréner Čavojský cez prestávku opäť húfne striedal, domáci však aj naďalej mali viac z hry. Rovnako ako v prvom dejstve sa však predbiehali v zahadzovaní svojich príležitostí, sieť tak rozvlnil až v 58. minúte Sudin. Následne mohli Lovčice dvakrát znížiť, ich šance však skorým vybehnutím eliminoval brankár Kvapil.

Na druhej strane neuspeli Sudin, Benca a na roh nedočiahol vo výskoku Nídel, gólom sa neskončila ani strela striedajúceho Petráša, ktorý si za svoj pokus vyslúžil potlesk tribún. Smoleničania tak zdvíhali v závere ruky nad hlavu už len raz, keď sa po priťuknutí Sudina presadil po pre neho dosť netradičnom pobehnutí T. Štibraný.

Muži Smoleníc tak zaznamenali už svoju ôsmu výhru v rade so skóre 41:4 a po druhom remízovom zaváhaní Bíňoviec v rade – tentokrát po výsledku 2:2 v Bukovej – stiahli po jeseni 7-bodový náskok lídra tabuľky už len na tri.

SUMÁR CELÉHO KOLA NÁJDETE TU.

Už túto nedeľu ho môžu zmazať úplne, keď sa v zápase jari predstavia 13. mája od 16:30 práve na ihrisku Bíňoviec. Príďte podporiť naše áčko v mimoriadne dôležitom stretnutí.

8. liga Select ObFZ Trnava, 21. kolo
OŠK Smolenice – TJ Družstevník Lovčice 6:0 (4:0)
Góly: 1. a 27. E. Kollarovič, 33. a 58. M. Sudin, 37. A. Jurica, 80. T. Štibraný
50 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Lukáš Štibraný (46. Aleš Čavojský), Martin Panák (46. Andrej Zvolenský), Lukáš Nídel, Tibor Andelek – Peter Benca, Andrej Jurica, Patrik Martin Hodulík (46. Július Greguš), Tomáš Štibraný (C), Marek Sudin – Erik Kollarovič (75. Ján Petráš)