Zo štyroch plánovaných zápasov OŠK sa odohrali len tri. Uspeli však len muži, ktorí si pripísali už svoje jedenáste víťazstvo v rade.

PRÍPRAVKA S POLTUCTOM

Na našich prípravkárov čakal v 17. kole v Jaslovských Bohuniciach favorizovaný tím ŠK Blava 1928.

V prvom polčase sa 16-bodový rozdiel medzi tímami neprejavil, naši chlapci odchádzali do kabín za stavu 1:0 pre domácich, o ktorý sa postaral B. Magyar.

Po prestávke sa však už kvalita prejavila a náskok Jaslovských Bohuníc rýchlo narastal. Magyar si pripísal ďalšie tri zásahy a jedným sa k nemu pridali aj Nádaský a Holec. Gól Dominika Vosátka v 44. minúte tak už len zmiernil prehru našich chlapcov na 1:6.

Skupina B ObFZ Trnava, 17. kolo
ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice – OŠK Smolenice 6:1 (1:0)
Góly: 4., 29., 34. a 37. B. Magyar, 36. A. Nádaský, 39. P. Holec – 44. D. Vosátko
30 divákov

OŠK Smolenice: Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Martin Kovarský, Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Miroslav Pašek, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Petra Viteková, Bruno Greguš, Sebastian Herceg

V rozlúčke s aktuálnym ročníkom privítajú naši prípravkári v sobotu 2. júna od 10:30 na štadióne pod zámkom TJ Slavoj Boleráz.

TESNÁ PREHRA ŽIAKOV

Aj na žiacky výber OŠK čakal náročný súper, keďže cestoval na trávnik Cífera, ktorý mal pred týmto zápasom na konte o 18 bodov viac ako naši chlapci.

Výrazný tabuľkový rozdiel sa však na výsledku neprejavil, naši žiaci boli pre domáceho favorita zdatným súperom a tak o konečnom výsledku rozhodol jediný gól. O ten sa v 23. minúte postaral domáci R. Ochaba.

4. liga ObFZ Trnava, 23. kolo
ŠK Cífer 1929 – OŠK Smolenice 1:0 (1:0)
Gól: 23. R. Ochaba
ŽK: 53. P. Moravčík – 57. T. Medvecký
30 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (C) – Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Tobias Haberl, Lucas Poór, Marcel Belanský, Emanuel Schwarz, Ronald Poór, Juraj Lipták, Michal Uhlík, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Branislav Krchňák, Timotej Medvecký

Ďalším súperom našich žiakov bude na štadióne pod zámkom v nedeľu 3. júna od 14:30 OŠK Dolná Krupá.

ZÁPAS DORASTU ODLOŽENÝ

Dorastenci OŠK mali kvôli podmočenému trávniku svojho súpera voľno a preto ich v najbližších dňoch čaká poriadne nabitý program.

Najskôr v sobotu 2. júna od 17:00 privítajú v derby na domácom trávniku Horné Orešany a následne sa v stredu 6. júna v dohrávke odloženého zápasu predstavia od 18:00 v Rybkách.

MUŽI V DLHEJ SUVERÉNNI

Netradične v piatok a minimálne rovnako netradične bez svojho najlepšieho strelca Mareka Sudina zavítalo smolenické áčko do Dlhej.

A aby tých netradičných momentov nebolo málo, netradične na poste ľavého krídla sa objavil inak ľavý obranca Aleš Čavojský, ktorý sa už v 5. minúte podpísal pod úvodný gól Smoleničanov, keď po jeho centri skóroval zblízka Jakub Žák. O päť minút sa skóre menilo opäť, Panák prerušil domácu rozohrávku, lopta z jeho nohy sa cez Kollaroviča dostala k Čavojskému a podľa rozhodcu sa práve on stal strelcom druhého gólu OŠK. Silný nástup našich mužov zavŕšil Žák svojim druhým gólom v zápase a v 17. minúte sme tak viedli už rozdielom triedy. V nasledujúcich minútach sa však gólostroj OŠK zasekol a až do prestávky sme už sieť nerozvlnili.

Vzhľadom k jasnému vedeniu nastupovali Smoleničania do druhého dejstva až so štyrmi zmenami v zostave, spolu s brankárom Fulajtárom, pre ktorého to bol druhý zápas v A kategórii, sa do hry dostali aj útočník Petráš a krídla Vandák s Hrkeľom. A práve dvojica krídelných hráčov vstúpila do zápasu mimoriadne aktívne. Hrkeľ mohol za desať minút skórovať až päťkrát, no gólom sa skončili dve z jeho šancí, Vandák, ktorý podkuroval domácej defenzíve z pravej strany, sa ocitol v dvoch dobrých príležitostiach, no nepresadil sa. Tri výborné možnosti na skórovanie mal aj Petráš, no aj jeho gólový zápis zostal prázdny. Ako na to predviedol v 60. minúte Kollarovič a za vedenia 6:0 sa na trávnik dostal aj posledný z náhradníkov Jurovatý.

Smoleničania vďaka dvom mimoriadne efektívnym úvodným štvrťhodinám oboch polčasov nakoniec triumfovali jasne 6:0, no gólový rozdiel mohol byť pokojne aj dvojciferný. Potešil fakt, že obaja brankári i defenzíva, v ktorej sa počas zápasu vystriedalo až poltucet hráčov, si udržali čisté konto.

Víťazná séria mužov OŠK sa tak tri kolá pred koncom natiahla už na 11 zápasov v rade. Najbližšie si smolenické áčko zmeria sily s v tabuľke štvrtým Opojom, ktorý sa na štadióne pod zámkom predstaví v nedeľu 3. júna od 17:00.