Keďže žiaci mali počas tohto víkendu voľno, v hre o body boli prípravkári, dorastenci a muži. A všetky tri kategórie nakoniec fanúšikov potešili víťazstvom.

Víťazná rozlúčka prípravky so sezónou

Derby proti Bolerázu odštartovali lepšie naši chlapci, ktorí sa v 8. minúte po zásahu Timoteja Haberlu ujali vedenia. To vydržalo až do 37. minúty, v ktorej sa o vyrovnanie postaral Martin Hlavatý. O tom, že prípravka OŠK sa so sezónou rozlúči víťazstvom, rozhodol nakoniec ako správny kapitán  Martin Štibraný, ktorý sa presadil osem minút pred záverečným hvizdom stretnutia.

Skupina B ObFZ Trnava, 18. kolo
OŠK Smolenice – TJ Slavoj Boleráz 2:1 (1:0)
Góly: 8. T. Haberl,  42. M. Štibraný– 37. M. Hlavatý
20 divákov

OŠK Smolenice: Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Martin Kovarský, Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Miroslav Pašek, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Petra Viteková, Bruno Greguš, Sebastian Herceg

Smolenická prípravka tak ukončila sezónu na siedmom mieste s 21 bodmi za 6 výhier, 3 remízy a 9 prehier so skóre 29:43.

ŽIACI PO VOĽNE S NABITÝM PROGRAMOM

Žiaci OŠK mali síce počas víkendu voľno, v tomto týždni si to však poriadne vynahradia. Už vo štvrtok 7. júna od 17:00 privítajú na štadióne pod zámkom Dolnú Krupú a v sobotu 9. júna od 11:45 sa predstavia na trávniku ŠK Blava 1928.

DORAST naložil Horným Orešanom

Aj na dorastencov čakal derby zápas, keď do Smoleníc pricestovali Horné Orešany. Svoju aktuálnu dobrú streleckú formu potvrdil Jakub Žák, ktorý sieť hostí rozvlnil už v 10. minúte. Po polhodine hry sa zo svojho druhého gólu v sezóne tešil Ivan Dubčák a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 2:0.

Po prestávke naši dorastenci ovládli dianie na ihrisku a brankára Orešian Dominika Kopúnka prinútili vyťahovať loptu zo svojej brány ešte päťkrát. Žák zavŕšil dvoma zásahmi svoj hetrik a do streleckej listiny sa zapísali aj Adam Jurovatý, sedem minút po príchode na ihrisko striedajúci Peter Vandák a vysoký triumf našich v pomere 7:0 spečatil Július Greguš. Napätú atmosféru derby zápasu podčiakuje počet kariet udelených rozhodcom, ktorý vytiahol celkovo 6 žltých a aj jednu červenú.

4. liga ObFZ Trnava, 24. kolo
OŠK Smolenice – TJ Iskra Horné Orešany 7:0 (1:0)
Gól: 10., 51. a 73. J. Žák, 31. I. Dubčák, 66. A. Jurovatý, 69. P. Vandák, 84. J. Greguš
V 83. minúte nepremenil J. Greguš pokutový kop
ŽK: 38. A. Jurovatý, 43. J. Brázdovič, 85. M. Jablonský – 29. K. Mesíček, 36. P. Bako, 43. T. Burian
ČK: 73. P. Bako (HO, po 2. ŽK)
60 divákov

OŠK: Kristián Maštalír (68. Daniel Fulajtár) – Lucas Poór,  Adam Lančarič, Adam Jurovatý (C), Ivan Dubčák, Július Greguš, Emanuel Schwarz, Boris Rangelov, Jozef Brázdovič (62. Peter Vandák),Michal Jablonský, Jakub Žák

Podobne ako žiaci, aj našich dorastencov čaká v najbližších dňoch dvojzápas. Najskôr si v stredu 6. júna od 18:00 zahrajú na trávniku v Rybkách a následne v sobotu 9. júna od 17:00 nastúpia v Siladiciach.

Muži nadelili Opoju desiatku

Mal to byť jeden zo šlágrov víkendu, veď sa v ňom stretli líder súťaže zo Smoleníc s v tabuľke štvrtým Opojom, naše áčko však od úvodu potvrdzovalo svoju skvelú formu a hosťom nedalo najmenšiu šancu pomýšľať na čo i len bod. Už po prvom dejstve bol rozdiel v skóre štvorgólový, v tom druhom ho Smoleničania ešte výrazne zveľadili a Opoj vyprevadili domov s dvojciferným počtom inkasovaných gólov po výsledku 10:1.

Smolenické áčko si ako vedúci tím ligy pripísalo už dvanáste víťazstvo v rade a pokorilo hranicu 100 gólov, keď ich v 25 stretnutiach zaznamenalo už 104! Najvýraznejšie sa oň pričinil Marek Sudin, ktorý sa vďaka piatim zásahom posunul do čela kanonierov celej súťaže, keď má na konte už 34 gólov a dokonale si tak vynahradil svoju absenciu v predchádzajúcom kole na trávniku poslednej Dlhej. Ďalšie dva pridal Andrej Jurica, po jednej “čiarke” si zaznačili Tibor Andelek a aj striedajúca dvojica Lukáš Štibraný a Ján Petráš. Čestný úspech hostí zaznamenal za stavu 7:0 P. Nejezchleb.

8. liga Select ObFZ Trnava, 25. kolo
OŠK Smolenice – TJ Družstevník Opoj 10:1 (4:0)
Góly:  4. a 44. A. Jurica, 37., 52., 81., 83. a 89. M. Sudin, 41. T. Andelek, 53. L. Štibraný, 75. J. Petráš – 78. P. Nejezchleb
V 88. minúte nepremenil M. Sudin (SMO) pokutový kop
ŽK: 34. L. Nídel, 63. A. Zvolenský, 89. T. Andelek – 39. P. Bartoš, 87. M. Nejezchleb, 89. Ľ. Nejezchleb
50 divákov

OŠK: Peter Kvapil (56. D. Fulajtár) –Lukáš Hrkeľ (46. Lukáš Štibraný), Lukáš Nídel (46. Andrej Zvolenský), Adam Jurovatý, Tibor Andelek – Peter Benca, Andrej Jurica, Aleš Čavojský (46. Peter Vandák), Tomáš Štibraný (56. Ján Petráš), Marek Sudin, Erik Kollarovič

Sumár celého kola nájdete na portáli ligy.sk v článku Smolenice už stogólové, Bíňovce stále v závese.

V predposlednom kole tejto sezóny pocestujú naši muži do Bukovej, zápas s domácim Družstevníkom je na programe v nedeľu 10. júna od 17:00.