Nesmierne vydarenú rozlúčku so sezónou majú za sebou dorastenci OŠK, výhrou v derby potešili opäť muži a parádnú kanonádu predviedli žiaci. Také boli uplynulé dni v podaní hráčov OŠK Smolenice.

Žiaci po prehre s Blavou rozobrali Krupú, šesťgólový Schwarz

Na aspoň bod z ihriska ŠK Blava siahali žiaci OŠK, ktorí síce prehrávali po prvom polčase a zásahu Dvorák 0:1, v 45. minúte však vyrovnal Timo Krist. Rozhodnutie tak priniesla 56. minúta, v ktorej výhru domácich zariadil Bohunický.

4. liga ObFZ Trnava, 25. kolo
ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice – OŠK Smolenice 2:1 (1:0)
Góly: 34. D. Dvorák, 56. M. Bohunický – 45. T. Krist
20 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (C), Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Tobias Haberl, Marcel Belanský, Ronald Poór, Juraj Lipták, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Dominik Vosátko, Martin Štibraný, Adam Kadlec, Miroslav Pašek

Doslova rozobratie súpera predviedli smolenickí žiaci v dohrávke 24. kola. Už do prestávky nastrieľali Dolnej Krupej poltucet a po návrate z kabín sa ich kanonáda rozbehla ešte viac a zastavila sa až na neuveriteľnom čísle 17! Najväčšou hviezdou duelu bol Emanuel Schwarz, ktorý sieť rozvlnil až šesťkrát. Okrem neho sa do streleckej listiny zapísali hetrikom Lipták, dvoma gólmi Poór a Kadlec a po jednom Pašek, Belanský a Krchňák.

4. liga ObFZ Trnava, dohrávka 24. kola
OŠK Smolenice – OŠK Dolná Krupá 17:1 (6:0)
Góly: 3., 46., 50., 56., 64., 67. E. Schwarz, 7. N. Hrčka (vl.), 14., 42. L. Poór, 17., 55., 66. J. Lipták, 26. M. Pašek, 28., 54. A. Kadlec, 39. M. Belanský, 67. B. Krchňák – 40. A. Bohunický
20 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (C), Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Tobias Haberl, Marcel Belanský, Ronald Poór, Juraj Lipták, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Martin Štibraný, Adam Kadlec, Miroslav Pašek, Michal Uhlík, Lucas Poór, Emanuel Schwarz, Branislav Krchňák

Bodku za aktuálnou sezónou dajú žiaci OŠK túto nedeľu, keď na štadióne pod zámkom privítajú od 14:30 Slavoj Boleráz.

Triumf dorastencov u víťaza súťaže

Keď favorizované Siladice poslal už v 4. minúte do vedenia Fančovič, zdalo sa, že prvý tím tabuľky si pripíše ďalší triumf. Po hodine hry však Smoleničania získali výhodu pokutového kopu a Jakub Žák sa z neho nemýlil. Už o tri minúty neskôr si ale loptu na biely bod postavil aj domáci Trnovec a poslal Siladice znova do vedenia. V záverečnej desaťminútovke sa ale diali veci – najskôr v 80. minúte Julo Greguš vyrovnal a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času sa o obrat v skóre postaral Peťo Vandák.

Dorastenci Smoleníc sa tak so sezónou rozlúčili triumfom na pôde víťaza súťaže Siladíc, pre ktorého to bola len piata prehra v ročníku. OŠK v konečnej tabuľke skončil na šiestom mieste s bilanciou 8 výhier, tri remízy a deväť prehier s celkovým skóre 54:40.

5. liga ZsFZ Západ, 25. kolo
TJ Siladice – OŠK Smolenice 2:3
Góly: 4. M. Fančovič, 65. L. Trnovec (11m) – 62. J. Žák (11m), 80. J. Greguš, 87. P. Vandák
ŽK: 35. L. Karas, 59. M. Maťaš, 90. A, Repka – 9. J. Žák, 51. A. Lančarič
25 divákov

OŠK: Kristián Maštalír (64. Daniel Fulajtár), Lucas Poór, Adam Lančarič, Adam Jurovatý (c), Jozef Brázdovič, Július Greguš, Emanuel Schwarz, Jakub Žák, Boris Rangelov, Branislav Krchňák, Peter Vandák

Takmer dve stovky divákov v Bukovej videli 13. výhru OŠK v rade

Derby zápas a jeden zo šlágrov kola prilákal na štadión v Bukovej skvelú návštevu 180 divákov a tí od úvodu videli tlak lídra tabuľky. Smoleničanov mohli do vedenia poslať viackrát najmä Žák a Sudin, brankár domácich však bol pozorný a ich pokusy vytláčal na rohové kopy. Práve po jednom z nich bol blízko ku gólu po centri T. Štibraného Panák, jeho teč však mieril tesne nad. Rovnako nepresne sa skončili aj zakončenia Kollaroviča a T. Štibraného. Domáci sa pripomenuli Vittekom, jeho krížna strela však nemala potrebnú razanciu ani presnosť.

Zahrmelo tak na opačnej strane a svoju dobrú formu z dorasteneckej kategórie potvrdil opäť aj medzi mužmi Žák. V 24. minúte sa skóre menilo znova, lopta sa od stopéra Jurovatého dostala postupne až k Sudinovi a ten už vedel ako ju upratať do siete. Smoleničania boli naďalej aktívni, jedenástku si po zákroku v šestnástke pýtal Nídel, no neuspel. Domáci sa v prvom dejstve dostali k zakončeniu už len raz, Študenc však spoza šestnástky halfvolejom z prvej rozozvučal len brvno Kvapilovej brány.

Aj úvod druhého dejstva sa začal odvíjať v réžii hostí, tretí gól v sieti Bukovej a svoj druhý v zápase zaznamenal Sudin. Krátko na to však zákrok Juricu na hranici šestnástky posúdil rozhodca ako nedovolený a domáci sa mohli vrátiť do zápasu vďaka pokutovému kopu. Loptu z bieleho bodu však Študenc poslal vysoko nad. O pár desiatok sekúnd mali domáci možnosť zahrávať rohový kop, lopta sa dostala až k Vittekovi a ten aj s prispením viacerých tečov znížil. Už o malú chvíľu sa Buková tešila znova, len pár minút predtým ošetrovaný Nídel sa po súboji snažil loptu odkopnúť za čiaru, čo mu však nevyšlo a na konci rýchlej kontry bol zásah Študenca.

Domáci boli nabudení, tlačili sa dopredu, jednu z ich nebezpečných akcií zmaril včasným vybehnutím Kvapil, no pozor si museli dávať aj v zadných radoch, kde im aj naďalej podkurovali najmä Sudin so Žákom a viackrát sa nepresnými zakončeniami z väčších vzdialeností pokúšal o gólové upokojenie svojich spoluhráčov T. Štibraný. A práve jemu to nakoniec aj vyšlo, keď jeho priamy kop spoza šestnástky zapadol na prekvapenie všetkých pomedzi klbko hráčov až za chrbát brankára Jarabu. Náskok Smoleníc sa tak zvýšil opäť na dva góly a hráči OŠK v záverečnej dvadsaťminútovke už ďalšie zdramatizovanie duelu nepripustili, naopak, mohli pridať aj ďalšie zásahy. Hoci sa im to už nepodarilo, z Bukovej si odvážajú víťazstvo 4:2, ktoré je pre nich už trinástym v sérii.

8. liga Selct ObFZ Trnava, 26. kolo
FK TJ Družstevník Buková – OŠK Smolenice 2:4 (0:2)

Góly: 52. M. Vittek, 56. M. Študenc – 16. J. Žák, 24. a 47. M. Sudin, 70. T. Štibraný
ŽK: 87. Š. Hačo, 89. P. Bottek – 65. P. Benca, 77. T. Štibraný
V 50. minúte nepremenil M. Študenc (BUK) pokutový kop.
180 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Martin Panák, Lukáš Nídel, Adam Jurovatý, Aleš Čavojský (51. Lukáš Štibraný) – Andrej Jurica (65. Tibor Andelek), Peter Benca, Jakub Žák (82. Lukáš Hrkeľ), Tomáš Štibraný (C), Marek Sudin – Erik Kollarovič (84. Ján Petráš)

V poslednom zápase sezóny čaká na našich mužov v sobotu 16. júna od 17:00 na štadióne pod zámkom Slovenská Nová Ves a my pevne veríme, že smolenické áčko sa dočká vašej nemalej podpory.