FOTO Muži novým lídrom, skvelý štart prípravky

Uplynulý víkend ponúkol po prvý raz v novej sezóne zápasy všetkých výberov OŠK – v hre boli okrem mužov a dorastu už aj žiaci a prípravka.

Prípravka rozniesla Dolnú Krupú

Fantastický štart do nového ročníka má za sebou smolenická prípravka. V domácom zápase hostí z Dolnej Krupej vôbec nešetrila a nadelila im až jedenásť kúskov – štyri v prvom polčase a sedem v tom druhom. Strelecky sa najviac darilo autorovi hetriku Martinovi Kovarskému, dva góly pridali Dominik Vosátko a Tomáš Pašek a po jednom Lukáš Frimmel, Timotej Haberl, Dávid Mucha a Jakub Kovarský.

U13 Skupina B ObFZ Trnava, 1. kolo
OŠK Smolenice – OŠK Dolná Krupá 11:0 (4:0)
Góly: 13., 30. T. Pašek, 15. T. Haberl, 17., 39. , 45.M. Kovarský, 24. J. Kovarský, 38., 47. D. Vosátko, 44. D. Mucha, 50. L. Frimmel
20 divákov

Smolenice: Bruno Greguš – Martin Kovarský, Lukáš Frimmer (C), Dominik Vosátko, Timotej Haberl, Pavol Púchovský, Dávid Mucha, Jakub Kovarský, Petra Viteková, Vlastimil Uhlík, Tomáš Pašek; náhradníci: Lukáš Mitas, Sebastian Herceg, Alexander Novák
Tréner: Tomáš Haberl

Počas tohto víkendu má naša prípravka voľný žreb, najbližšie sa tak predstaví až 8. septembra od 10:30 na trávniku Trstína.

Žiaci začali sezónu prehrou

Žiacky výber Smoleníc čakal na úvod ročníka zápas v Bučanoch. Bezgólový stav vydržal do 25. minúty, v ktorej nášho brankára Ondruša prekonal Valko.  Na ďalší zásah sa čakalo až do záverečných sekúnd, v ktorých domáce víťazstvo potvrdil striedajúci Kubíček.

4. liga U15 ObFZ Trnava, 1. kolo
OFK Bučany-Malženice – OŠK Smolenice 2:0 (1:0)
Góly: 25. K. Valko, 69. M. Kubíček
ŽK: 65. A. Boris (BUČ)
25 divákov

Smolenice: Bruno Ondruš (C) – Timotej Krist, Tobias Haberl, Marcel Belanský, Ronald Poór, Juraj Lipták, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Adam Kadlec, Miroslav Pašek, Michal Uhlík; náhradníci: Pavol Lipták, Branislav Krchňák
Tréner: Peter Kvapil

Žiakov čaká v najbližších dňoch nabitý program, už v stredu 29. augusta od 15:00 privítajú na štadióne pod zámkom Krakovany a v nedeľu 2. septembra od 10:30 opäť doma Šulekovo.

Dorast v desiatich prehral v Trnave

Kým v dvoch domácich zápasoch zaznamenali naši dorastenci dve výhry s celkovým skóre 10:2, na trávnikoch súperov ako keby nedokázali takéto výkony zopakovať. Po prehre 0:3 v Kopánke nestačili tentokrát v Trnave po výsledku 2:5 ani na domácu Sláviu. Hoci náš výber kvôli viacerým absenciám odohral celý zápas len v desiatich – pre porovnanie Slávia využila až päť striedaní – domácim dopomohol k trom bodom aj viacerými zbytočnými chybami. Aj preto sme už po polhodine prehrávali 0:4, po hodine hry dokonca 0:5. Napriek prehre treba chlapcov pochváliť minimálne za to, že to nevzdali, odmakali duel až do konca a aj vďaka tomu po dvoch góloch Júliusa Greguša zmiernili svoju porážku na 2:5.

5. liga Západ U19 ZsFZ, 4. kolo
FK AŠK Slávia Trnava – OŠK Smolenice 5:2 (4:0)
Góly: 4., 31. M. Sabo, 17. L. Bocora (11m), 33. M. Miko, 61. J. Halada – 71. a 78. J. Greguš (1. z 11m)
ŽK: 79. S. Akbar – 81. M. Jablonský, 88. J. Greguš
30 divákov

Smolenice: Daniel Fulajtár – Lucas Poór, Adam Lančarič, Adam Jurovatý (C), Ivan Dubčák, Emanuel Schwarz, Július Greguš, Boris Rangelov, Peter Vandák, Michal Jablonský
Tréner: Igor Sasko

Najbližšie sa naši dorastenci predstavia v sobotu 1. septembra od 16:00 na štadióne pod zámkom v zápase proti Zelenču.

Muži už prví!

Nedeľňajší podvečer ponúkol na štadióne pod zámkom šláger kola, v ktorom v priamom súboji o post lídra súťaže vyzvali naši muži, pred zápasom v tabuľke o skóre druhí, prvú Sláviu Trnava. Kým hostia pricestovali s množstvom hráčov, z ktorých niektorí sledovali napokon duel len z tribúny, domáci aj vplyvom dopoludňajšieho zápasu dorastencov nastupovali do stretnutia na lavičke len so zraneným Paťom Hodulíkom.

Hostia postrašili hneď v úvode, keď nastrelili konštrukciu brány a aktívni boli aj v nasledujúcich minútach, domáca defenzíva ich však do nebezpečnejšieho zakončenia už nepúšťala. Ofenzívu OŠK sa snažili svojimi prihrávkami rozpumpovať najmä Tomáš Štibraný a Andrej Jurica, veľké množstvo súbojov zviedol Erik Kollarovič, no ani jeden z tejto trojice a rovnako tak Bednár s Boledovičom skórovať nedokázali. Až v 26. minúte sa to po faule v šestnástke a následnej jedenástke podarilo z bieleho bodu Tomášovi Štibranému, ktorý si o jedenásť minút mohol gólovú radosť zopakovať, keď zo štandardky z hranice pokutového územia obstrelil múr i brankára. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 2:0.

Krátko po prestávke získali možnosť zahrávať štandardku aj hostia, Marek Slovák sa z nej nemýlil a poriadne tak namotivoval svojich spoluhráčov. Tí sa tlačili do ofenzívy, no domáca defenzíva naďalej stála na pevných nohách. Naopak, aktivita Smoleničanov dávala s pribúdajúcimi minútami hosťom stále viac zabrať a začínali mať problém naše výpady zachytávať. Doslova v po góle volajúcich príležitostiach sa ocitli Boledovič i Bednár, skórovať mohol aj Kollarovič, no ich šance zostali nevyužité. Napriek tomu si ale naši muži nakoniec s prehľadom svoj tesný náskok ustrážili a po výsledku 2:1 sa posunuli ako jediný tím bez straty do čela ligovej tabuľky.

Víťazná séria nášho áčka tak naďalej pokračuje, na konte má aktuálne 17 ligových a vrátane úspešného zápasu 1. kola Bestrent Cupu celkovo už 18 súťažných výhier v rade.

8. liga Select ObFZ Trnava, 3. kolo
OŠK Smolenice – FK AŠK Slávia Trnava 2:1 (2:0)
Góly: 26. a 37. T. Štibraný (1. z 11m) – 49. M. Slovák
ŽK: 80. A. Jurica, 83. P. Boledovič – 83. S. Skýpala
50 divákov

Smolenice: Peter Kvapil – Tibor Andelek, Martin Panák, Lukáš Nídel, Lukáš Štibraný – Andrej Jurica, Peter Benca, Daniel Bednár, Tomáš Štibraný (C), Peter Boledovič) – Erik Kollarovič

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”68″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Podobne ako žiaci, aj muži majú poriadne nabitý program, keď za osem dní odohrajú až tri zápasy. Po nedeľňajšom súboji so Sláviou na nich čaká v stredu 29. augusta od 17:30 2. kolo Bestrent Cupu, v ktorom doma vyzvú Košolnú a a v nedeľu 2. septembra od 16:00 v derby rovnako na štadióne pod zámkom privítajú Bukovú.