Muži kráľmi jesene! Výhry dorastu i žiakov

Ihrisko pod zámkom si tento víkend oddýchlo, keďže všetky výbery cestovali k svojim súperom. Domov sa však vracali z 10 bodov z 12 možných!

Dva body stratené v závere

Prípravka prehrávala v derby v Dolných Orešanoch už od 4. minúty po vlastnom góle Púchovského, v rozmedzí 40. a 43. minúty však strhla vedenie na svoju stranu, keď sa presadili Haberl a Kovarský. Tri body si ale nakoniec neodviezla, keď dve minúty pred koncom vyrovnal Zuzčák.

U13 Sk. B ObFZ Trnava, 9. kolo
FK Sokol Dolné Orešany – OŠK Smolenice 2:2 (1:0)
Góly: 4. P. Púchovský (vl.), 48. Š. Zuzčák – 40. T. Haberl, 43. M. Kovarský
30 divákov

SMOLENICE: Alexander Novák, Bruno Greguš, Lukáš Frimmer (C), Pavol Púchovský, Martin Kovarský, Dávid Mucha, Dominik Vosátko, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Marek Žák, Jakub Kovarský, Tomáš Pašek, Lukáš Mitas, Sebastian Herceg
Tréner: Tomáš Haberl

Žiaci skórovali vonku štyrikrát

Žiacky výber OŠK vyhrával na trávniku Kopánky gólmi Kadleca 2:0. Na zníženie Pištu okamžite reagoval Krist a keď na Brestovanského zásah odpovedal v závere Chmelík, žiaci si odviezli tri body za výhru 4:2.

4. liga U15 ObFZ Trnava, 11. kolo
SFC Kopánka – OŠK Smolenice 2:4 (0:1)
Góly: 60. S. Pišta, 63. A. Brestovanský – 29., 41. A. Kadlec, 61. T. Krist, 70. I. Chmelík
20 divákov

SMOLENICE: Bruno Ondruš (C) – Timotej Krist, Marcel Belanský, Ronald Poór, Juraj Lipták, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Adam Kadlec, Miroslav Pašek, Michal Uhlík, Pavol Lipták, Branislav Krchňák, Filip Kanich, Ľuboš Galgóci
Tréner: Peter Kvapil

Bojovali až do konca

Dorastenci sa po tom, čo na predchádzajúci zápas v Rohove nevycestovali a prehrali kontumačne, chceli na záver jesene naladiť víťazne v Mokrom Háji. Domáci po prvom polčase však vyhrávali gólom Krakovského. Krátko po zmene strán ale vyrovnal Brázdovič a v 66. minúte sme po prvý raz viedli, keď sieť rozvlnil Vandák.

V 79. minúte sa však začínalo odznova, na 2:2 vyrovnal Vlk. Zaslúženej odmeny za snahu strhnúť výhru na svoju stranu sa naši dorastenci dočkali minútu pred koncom riadneho hracieho času, keď o troch bodoch pre OŠK rozhodol Schwarz.

5. liga Západ U19 ZsFZ, 12. kolo
OFK Mokrý Háj – OŠK Smolenice 2:3 (1:0)
Góly: 27. T. Krakovský, 79. V. Vlk – 49. J. Brázdovič, 66. P. Vandák, 89. E. Schwarz
ŽK: 80. A. Kolínek – 29. P. Vandák, 60. L. Poór
30 divákov

SMOLENICE: Kristián Maštalír – Róbert Jaraba, Lucas Poór, Adam Lančarič, Ivan Dubčák, Adam Jurovatý (C), Emanuel Schwarz, Richard Jaraba, Boris Rangelov, Jozef Brázdovič, Peter Vandák
Tréner: Igor Sasko

Posledné kolo so šokujúcim rozuzlením

Áčko cestovalo na rozlúčku s jesennou časťou ligovej súťaže na derby do Bukovej s vedomím, že posun na prvú priečku a tým aj k účasti na Zimnom turnaji o pohár predsedu ObFZ Trnava už nie je len v jeho rukách.

Navyše, zápas začalo veľmi zle, keď už po pár sekundách po zbytočnej strate v strede poľa a rýchlom brejku prekonal Kvapila Vittek. Naši muži sa však nepriaznivým úvodom nenechali rozhodiť, pokračovali v aktívnej hre, postupne si  začali vytvárať šance a pribúdať začali aj góly. S veľkou chuťou hrajúce krídla Čavojský a Vandák domácej obrane poriadne podkurovali, z čoho ťažila najmä dvojica Kollarovič a T. Štibraný, ktorá sa v priebehu pár sekúnd postarala o obrat.

Náš ofenzívny hrot pridal ešte pred prestávkou aj svoj druhý gól a v 72. minúte ho napodobnil, tentokrát z bieleho bodu, aj Štibraný. Za stavu 4:1 sa do brány namiesto Kvapila postavil Fulajtár a práve on včasným vybehnutím zmaril črtajúcu sa šancu na zníženie. Domáci sa do zakončenia príliš nedostávali, niekoľko štandardiek spoza šestnástky mierilo mimo žrdí, do úniku dostávajúceho sa Vitteka sklzom pred pokutovým územím čisto zastavil Panák. Dianie sa tak opäť presunulo pred domácu bránu, no z viacerých šancí sme premenili už len jedinú, keď sa po dravom prieniku tešil Vandák.

Ešte väčšia radosť však vypukla po záverečnom hvizde v našej kabíne, keďže popri víťaznom krste nových dresov a ukončení trojzápasovej série bez bodu, sa medzi hráčov dostala aj správa o zaváhaní Slávie na trávniku posledného Dolného Dubového, pre ktoré bod za bezgólovú remízu bol vôbec prvým v sezóne.

Smolenické áčko vďaka tomu prezimuje na prvej priečke tabuľky a navyše získalo právo štartu na spomínanom zimnom turnaji.

8. liga Select ObFZ Trnava, 11. kolo
FK TJ Družstevník Buková – OŠK Smolenice 1:5 (1:3)
Góly: 2. M. Vittek – 19., 41. E. Kollarovič, 21., 72. T. Štibraný (2. z PK), 78. P. Vandák
30 divákov

SMOLENICE: Peter Kvapil (72. Daniel Fulajtár) – Peter Boledovič (56. Matej Mareček), Martin Panák, Lukáš Štibraný, Ivan Dubčák, Peter Benca, Andrej Jurica, Peter Vandák, Tomáš Štibraný (C), Aleš Čavojský, Erik Kollarovič

Tabuľka po jesennej časti (aktualizovaná o dohrávky)