Infarktové posledné kolo, rozhodnutie priniesla 93. minúta!

Trio, ktoré v Dubovom odohralo celý duel - Martin Panák v obrane, Daniel Bednár v obrane a po príchode Adama Lančariča na poste stredopoliara a Lukáš Nídel, autor oboch našich gólov.

O tom, že prvé miesto v konečnej tabuľke naše áčko neobsadí, bolo jasné už pred posledným 21. kolom 8. ligy Select ObFZ Trnava, keďže pri lepších vzájomných zápasoch si istotu postupu minulotýždňovou výhrou nad Šúrovcami zabezpečila trnavská Slávia.

V hre však bolo naďalej druhé miesto, ktoré garantovalo účasť v baráži o postup do 7. ligy. K jeho udržaniu však potrebovali naši muži buď domáce zakopnutie Šúroviec so Slovenskou Novou Vsou, alebo bez ohľadu na výsledok Šúroviec, zabodovať na trávniku Dolného Dubového naplno.

Duel sa však nevyvíjal tak, ako sme si predstavovali. Napriek viacerým výborným príležitostiam sme sa v zakončení zas a znova poriadne trápili a nevyužité zostali aj prvopolčasové stopercentné tutovky Kollaroviča. Do kabín sme tak odchádzali za stavu 0:0, ktorý nám však stále zabezpečoval účasť v baráži, keďže aj v Šúrovciach bol stav po prvej štyridsaťpäťminútovke nerozhodný (1:1).

Po zmene strán naša často zúfalá snaha o prekonanie domáceho brankára pokračovala a stále nebezpečnejší boli aj domáci, ktorí hrozili z kontier. Našou veľkou oporou v týchto chvíľach bol navrátilec medzi žrďami Martin Poliak, ktorý nás podržal v hre viacerými výbornými zákrokmi. V 60. minúte bol však už aj on prikrátky na umiestnené zakončenie Obšivana a keďže v tom čase už Šúrovce viedli, v priebežnej tabuľke sme klesli na nebarážové tretie miesto. Krátko na to sa v obrovskej šanci ocitol Kollarovič, no ani tentoraz neuspel, keď zblízka len prekopol prázdnu bránu.

Zhruba v 70. minúte sa na štandardku vybral stopér Nídel, do obrany sa už viac nevrátil a šli sme do absolútneho rizika a hry s tromi obrancami. Domáci nás za to mohli viackrát potrestať, no defenzíve na čele s brankárom Poliakom sa darilo ich snahy eliminovať. Pätnásť minút pred koncom, keď už Šúrovce viedli 4:1, priniesol Nídlov “výlet” svoje ovocie v podobe vyrovnania a naše šance na baráž znova ožili. V nasledujúcich minútach ich domáci síce mohli viackrát definitívne potopiť, no nestalo sa a prišla posledná 93. minúta duelu, Hodulík našiel v pokutovým území práve Nídla a stopér Smoleníc zariadil infarktový obrat.

Sklamaní domáci popadali na zem, Michal Horváth si za vyzlečenie dresu a predčasný odchod do kabíny vyslúžil druhú žltú a následne aj červenú kartu, naopak naši chlapci oslavovali a niektorí z prítomných fanúšikov, ktorým ďakujeme touto cestou za podporu, sa neubránili slzám.

Šúrovciam tak na účasť v baráži nestačil ani drvivý triumf 6:1, naše áčko sa už môže pustiť do prípravy na rozhodujúci zápas tejto sezóny…