VIDEO Baráž rozhodli až jedenástky, postup Smoleníc spečatil Kvapil!

Priamy postup síce našim mužom v posledných kolách sezóny unikol, šancu zabojovať oň však napriek tomu vybojovali vďaka infarktovému záveru stretnutia 21. kola v Dolnom Dubovom.

Súperom Smoleníc v baráži o učasť v 7. lige Swan ObFZ Trnava bola na štadióne v Zavare Suchá nad Parnou.

Hráči OŠK sa do svojho súpera pustili od úvodu bez rešpektu, no opäť aj bez gólovej odmeny. Suchá sa postupne otriasla a v priebehu niekoľkých minút viackrát nebezpečne pohrozila po štandardkách, ani jej hráči však dôvod na oslavu nemali. Opraty duelu následne znova prebralo naše áčko, nebezpečnejších príležitostí ale bolo len minimum. Aktívna hra Smoleníc robila hráčom Suchej problémy, po viacerých tvrdých zákrokoch i diskusiách s rozhodcom nazbierali už v prom polčase žltých napomínaní, Tibenský po druhej žltej predčasne putoval pod sprchy už v 41. minúte.

Aj po zmene strán sa hra odvíjala v našej réžii, hráči súpera sa takmer nedostali na našu polovicu. Väčšina našich akcií však končila mimo nebezpečného územia, keď sme sa do neho aj dostali, Kollarovič zblízka mieril hlavou nepresne a cestu medzi žrde si nenašlo ani zakončenie Hodulíka. V závere prišla Suchá aj o druhého vylúčeného hráča, ani to však už nič nezmenilo na tom, že v riadnej hracej dobe sa zápas skončil bez gólov.

Rozhodnutie tak priniesli až kopy z bieleho bodu. V prvom kole sa nepresadil ani jeden z hráčov, v druhom odpovedal na zásah Slováka Bednár, tretie bolo opäť v prospech brankárov a v štvrtom sa presadili Cuninka i Jurica. Šancu po prvý raz v rozstrele vyhrávať a zároveň sa tešiť z postupu sme dostali v piatej sérii, keď brankára Suchej vychytal Kvapil. Loptu na biely bod si postavila práve naša brankárska jednotka a svojho náprotivka poslala do opačnej strany.

Smolenice sa tak v nasledujúcej sezóne predstavia v 7. lige Swan ObFZ Trnava!

Baráž o účasť v 7. lige Swan ObFZ Trnava
TJ Vinohradník Suchá nad Parnou – OŠK Smolenice 0:1pk, 2:3 na pokutové kopy
ŽK:
8. J. Hrušovský, 16, T. Nagy, 37. M. Rybařík, 39. B. Tibenský, + 12. E. Kollarovič, 43. A. Jurica, 51. P. Vandák, 65. I. Dubčák
ČK: 41. B. Tibenský a 89. J. Hrušovský (obaja SnP, po 2. ŽK)
200 divákov

Penaltový rozstrel: Ľ. Fridrich 0:0, Peter Benca 0:0, Slovák 1:0, Bednár 1:1, Neumann 1:1, Hodulík 1:1, Cuninka 2:1, Jurica 2:2, E. Fridrich 2:2, Kvapil 2:3

OŠK: Peter Kvapil – Martin Panák, Lukáš Nídel, Peter Benca, Ivan Dubčák – Andrej Jurica, Daniel Bednár, Peter Vandák, Tomáš Štibraný (C) (59. Peter Boledovič), Patrik Martin Hodulík – Erik Kollarovič