VIDEO FOTO Modranku sme hrýzli, ale nedohrýzli

Ani dodatočné pátranie nepomohlo odhaliť, či a čo vedúci mužstva Pali Smolek pridal do minerálok, z ktorých sa pred zápasom pilo, no Smoleničania ako nováčik súťaže vybehli na trávnik jedného z jej favoritov Modranky ako naspeedovaní banditi z Mrázika. Domáci sa nestačili diviť, s akou vervou a bez strachu sa do nich hostia pustili a už po pár minútach mohli prehrávať rozdielom triedy.

To by ale Kollarovič a Hodulík museli vo svojich príležitostiach poslať loptu medzi žrde a rozhodcovia mávať a pískať, keď na to majú dobrú príležitosť. V zhruba 11. minúte totiž výborný center smerujúci na Panáka nemal možnosť smolenický obranca usmerniť do siete, pretože – hoci jeho výskok už nie je ako pred 20 rokmi, no toto bolo aj na neho okato málo – bol v pokutovom území stiahnutý. Vlajočka postranného sa ale nezatrepotala, píšťalka hlavného sa nerozozvučala a tak jediné, čo mohlo potešiť, bola kvalita materiálu, keďže dres zostal nepoškodený.

Nádejný vstup do zápasu tak zostal pre žltomodrých bez gólovej odmeny a pre domácich bol tým správnym budíčkom k zvýšeniu aktivity. Tým však začali pomáhať (áno, aj v tomto zápase) sami Smoleničania zbytočnými chybami. Dubčákovo špekulovanie s rozohrávkou museli až v päťke hasiť dvojblokom Panák práve s Dubčákom. V 36. minúte to z dobrých 25 metrov skúsil Gabriel a hoci Kvapil stihol padnúť k správnej tyči, na loptu už nedosiahol – 1:0.

Už o pár desiatok sekúnd, po tom čo nás Modranka zavrela na našej polovici, sa o oslobodzujúci odkop pokúsil Dubčák, lopta sa však dostala znova len k domácim. Ich odvážny prienik nezastavil ani sklz Juricu, ani vyhýbajúci sa Štibraný a ani Benca, ktorý sa vybral nesprávnym smerom a hoci pri prvej šanci na zakončenie stihol loptu vypichnúť Panák, dostatočne blízko k nej nebol nik z jeho kumpánov a tak si Sekera vychutnal jej doklepnutie do prázdnej brány.

Žltomodrí sa pripomenuli opakovanou výmenou lopty dvojice Štibraný – Jurica na hranici pokutového územia, ktorú zakončil peknou, no len tesne vedľa žrde letiacou strelou Bednár. Ešte do prestávky ale mohol byť rozdiel aj trojgólový, no Kvapilovi za chrbtom cinkla tyč a keď domáci následne vystihli aj tretí prvopolčasový Bencov pokus o prihrávku do čiary – našťastie, to ho asi presvedčilo a viac to neskúšal – naskytla sa im ďalšia príležitosť, no tú si skazili zlým centrom.

V druhom dejstve sa domáci snažili kontrolovať si náskok, dopredu sa príliš nehrnuli a tak to nielen na oko vyzeralo, že máme viac z hry. Dostali sme sa aj k ďalekonosným zakončeniam, to Dubčákovo však nevyzeralo ako tesne vedľa ani z tribúny a to Juricovo síce už áno, ale výsledok bol rovnaký – teda bezgólový.

V 69. minúte sme sa ale predsa dočkali, loptu si na biely bod postavil Štibraný a keďže toto je jeho silná disciplína – k lopte to má kúsok a tým aj veľa síl napáliť to kam chce – a naše šance na aspoň bod ožili – 2:1. Ale nie nadlho… domácim stačilo šesť ťuknutí do lopty na to, aby ju dostali z vlastnej polovice až do našej siete a bolo po nádejách – Sekera 3:1.

Snaha bola, chvíľkami to vyzeralo viac ako dobre, ale hoci domáci hrali často až profesorsky, dotiahli si to k želanému výsledku. Kvalitatívny rozdiel medzi ôsmou a siedmou ligou je, to netreba spochybňovať, no ak sa hecneme k tomu, aby sme hrali svoju hru viac ako pár minút a súperovi to zbytočnými darčekmi neuľahčovali, môžeme sa popasovať o dobré umiestnenie.

7. liga Swan ObFZ Trnava, 1. kolo
ŠK Modranka – OŠK Smolenice 3:1 (2:0)
Góly:
36. M. Gabriel, 39. a 71. R. Sekera – 69. T. Štibraný
ŽK: 60. D. Fančovič, 39. L. Nídel, 76. P. Kvapil
50 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Martin Panák, Lukáš Nídel (46. Róbert Hantabál), Daniel Bednár, Ivan Dubčák – Peter Benca, Andrej Jurica, Peter Vandák, Tomáš Štibraný (73. Peter Boledovič), Patrik Martin Hodulík (46. Jozef Brázdovič) – Erik Kollarovič

#TímyZVRPSkóreGRBodyForma
1TJ Družstevník Brestovany A11006 – 153W????
2TJ Družstevník Ružindol A11005 – 143W????
3TJ Družstevník Dechtice A11004 – 043W????
4FO ŠK Modranka A11003 – 123W????
5TJ FC Kátlovce A11003 – 123W????
6ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou A11002 – 113W????
7FK Sokol Dolné Orešany A10101 – 101D????
8OŠK Dolná Krupá A10101 – 101D????
9TJ Elastik Bohdanovce A10011 – 2-10L????
10FK AŠK Slávia Trnava A10011 – 3-20L????
11OŠK Smolenice A10011 – 3-20L????
12FK Sparta Košolná A10011 – 5-40L????
13TJ Družstevník Bíňovce A10010 – 4-40L????
14ŠK Dobrá Voda A10011 – 6-50L????

V 2. kole privítame pri súťažnej domácej premiére v tomto ročníku 18. augusta od 14:00 Hrnčiarovce nad Parnou.