OŠK Smolenice A – TJ Družstevník Lovčice A

Preview

Nezainteresovaný divák, ktorý prišiel v nedeľu popoludní na zápas mužov v športovom areáli pod zámkom, musel zo štadióna OŠK Smolenice odchádzať spokojný. V šlágri víkendu medzi piatym a štvrtým tímom tabuľky totiž oba výbery predvádzali futbal, ktorý prinášal šance na oboch stranách. Domáci nastupovali do stretnutia s odhodlaním odčiniť pred svojimi priaznivcami jesenný výbuch na trávniku tohto súpera a už od úvodných minút sa tlačili do zakončenia. Pred bránou Lovčíc tak bolo v úvodnej polhodine viackrát rušno, kanonier OŠK Sudin dokonca v jednej z príležitostí nastrelil aj brvno, skóre však zostávalo nezmenené. V záverečnej štvrťhodine tak začínali stále viac hroziť aj hostia a po zbytočnej snahe o futbalové riešenie zo strany stopéra Nídla, ktorý loptu stratil a musel hasiť vzniknutú situáciu za cenu faulu v pokutovom území, sa im naskytla veľká príležitosť streliť prvý gól. Zlámal loptu z bieleho bodu poslal do opačnej strany, ako sa hodil brankár Kvapil a Lovčice sa tak ujali vedenia. Domáci sa snažili pred odchodom do kabín, aspoň vyrovnať, no neuspeli a mohli navyše znova inkasovať, no Kvapil svoj tím podržal. To, čo sa Smoleničanom nepodarilo za celý prvý polčas, dokázali v tom druhom už po piatich minútach hry a Sudin vrátil svoj tím do hry o body. Už o šesť minút sa skóre menilo opäť, po závare v šestnáste hostí sa k lopte dostal Hrkeľ a poslal domácich po prvý raz v zápase do vedenia. Hostia sa však nevzdávali a podnikli niekoľko nebezpečných výpadov, no Kvapil bol v tomto dueli pre svoj tím veľkou oporou. V 68. minúte sa skóre menilo opäť, Augustín s prehľadom poslal loptu do siete a zvýšil už na 4:1. Prešli len dve minúty, hostia faulovali vo svojom pokutovom území prenikajúceho Sudina a T. Štibraný upravil už na 4:1. Aj v nasledujúcich minútach sa príležitosti striedali na oboch stranách, a hoci viac z hry i šancí mali domáci, viackrát ich musel vzadu výbornými zákrokmi podržať Kvapil. Ani jeden z tímov však už ďalší gól nepridal a Smoleničania sa tak mohli tešiť z cenných troch bodov. Tie ich naďalej udržali v hre o konečnú tretiu priečku, na tú by však potrebovali okrem svojho víťazstva v Slovenskej Novej Vsi aj zaváhanie práve Lovčíc doma proti Bukovej. Štatistiky hostia Gól: 35. Michal Zlámal (11m) ŽK: 10. Tomáš Ondrejička, 59. Mário Juriš

Sumár

Nezainteresovaný divák, ktorý prišiel v nedeľu popoludní na zápas mužov v športovom areáli pod zámkom, musel zo štadióna OŠK Smolenice odchádzať spokojný. V šlágri víkendu medzi piatym a štvrtým tímom tabuľky totiž oba výbery predvádzali futbal, ktorý prinášal šance na oboch stranách.

Domáci nastupovali do stretnutia s odhodlaním odčiniť pred svojimi priaznivcami jesenný výbuch na trávniku tohto súpera a už od úvodných minút sa tlačili do zakončenia. Pred bránou Lovčíc tak bolo v úvodnej polhodine viackrát rušno, kanonier OŠK Sudin dokonca v jednej z príležitostí nastrelil aj brvno, skóre však zostávalo nezmenené. V záverečnej štvrťhodine tak začínali stále viac hroziť aj hostia a po zbytočnej snahe o futbalové riešenie zo strany stopéra Nídla, ktorý loptu stratil a musel hasiť vzniknutú situáciu za cenu faulu v pokutovom území, sa im naskytla veľká príležitosť streliť prvý gól. Zlámal loptu z bieleho bodu poslal do opačnej strany, ako sa hodil brankár Kvapil a Lovčice sa tak ujali vedenia. Domáci sa snažili pred odchodom do kabín, aspoň vyrovnať, no neuspeli a mohli navyše znova inkasovať, no Kvapil svoj tím podržal.

To, čo sa Smoleničanom nepodarilo za celý prvý polčas, dokázali v tom druhom už po piatich minútach hry a Sudin vrátil svoj tím do hry o body. Už o šesť minút sa skóre menilo opäť, po závare v šestnáste hostí sa k lopte dostal Hrkeľ a poslal domácich po prvý raz v zápase do vedenia. Hostia sa však nevzdávali a podnikli niekoľko nebezpečných výpadov, no Kvapil bol v tomto dueli pre svoj tím veľkou oporou. V 68. minúte sa skóre menilo opäť, Augustín s prehľadom poslal loptu do siete a zvýšil už na 4:1. Prešli len dve minúty, hostia faulovali vo svojom pokutovom území prenikajúceho Sudina a T. Štibraný upravil už na 4:1.

Aj v nasledujúcich minútach sa príležitosti striedali na oboch stranách, a hoci viac z hry i šancí mali domáci, viackrát ich musel vzadu výbornými zákrokmi podržať Kvapil. Ani jeden z tímov však už ďalší gól nepridal a Smoleničania sa tak mohli tešiť z cenných troch bodov.

Tie ich naďalej udržali v hre o konečnú tretiu priečku, na tú by však potrebovali okrem svojho víťazstva v Slovenskej Novej Vsi aj zaváhanie práve Lovčíc doma proti Bukovej.

Štatistiky hostia
Gól: 35. Michal Zlámal (11m)
ŽK: 10. Tomáš Ondrejička, 59. Mário Juriš

Podrobnosti

Dátum Čas League Sezóna Kolo Full Time
4. júna 2017 17:00 8. liga Select ObFZ Trnava 2016/17 21 90'

Výsledky

Klub1. polčas2. polčasVýsledokVýsledok
OŠK Smolenice A044Výhra
TJ Družstevník Lovčice A101Prehra

OŠK Smolenice A

# Hráč Pozícia Góly Asistencie ŽK ČK
23Peter KvapilBrankár0000
4Martin PanákObranca0000
13Lukáš NídelObranca001 (34')0
7Roman ČavojskýObranca0000
3Lukáš ŠtibranýObranca0000
2Dominik GregušStredopoliar0000
6Lukáš HrkeľStredopoliar1 (56')000
11Pavol Štibraný 12Stredopoliar0000
10Tomáš Štibraný 5Stredopoliar1 (71')000
8Marek SudinÚtočník1 (50')000
9Tibor Augustín 15Útočník1 (68')000
12Alan Černuško 11Stredopoliar0000
5Ľuboš Dedáček 10Stredopoliar0000
15Dominik Paško 9Obranca0000