OŠK Smolenice A – TJ Družstevník Vlčkovce

vs

Sumár

Úvodný zápas nového ročníka 8. ligy Select ObFZ Trnava priniesol zaujímavý futbal. V základnej zostave nášho áčka proti Vlčkovciam sa objavila hneď štvorica letných posíl – na poste stopéra nastúpil Andrej Zvolenský, v stredovej formácii dvojica Andrej Jurica a Patrik Martin Hodulík a do ofenzívy sa z Horných Orešian vrátil Peter Benca. 

Viac z hry mali od úvodu naši muži, vzadu si však museli dávať pozor najmä na Dávida Matulu, na ktorého smerovala väčšina lôpt nášho súpera. Vlčkovce sa navyše prezentovali dosť tvrdou hrou, čo prinieslo viacero zákrokov na hranici pravidiel i za ňou. Práve po jednom z nich na prenikajúceho Mareka Sudina videl už v 30. minúte červenú kartu Dano a Tomáš Štibraný sa z priameho kopu aj s prispením šťastia nemýlil. Aj v ďalších minútach hry si Smoleničania dokázali vypracovať viaceré nebezpečné príležitosti, no rovnako ako v jarnej časti minulej sezóny sa trápili v zakončení.  Potrestať za to ich mohli Matula i Plechlo, Kvapil však svoj tím podržal.

Ani po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil. Naše áčko sa snažilo nájsť recept na svoju nedôraznosť a nepresnosť v zakončení, hostia hrozili rýchlymi brejkmi. Pokoj na domáce kopačky priniesol opäť Tomáš Štibraný, ktorý sa v 68. minúte nemýlil z pokutového kopu. Krátko na to mohol po zbytočnej strate lopty v strede poľa zo strany domácich znížiť Matula, v brejku však nenamieril presne. Ten istý hráč sa po ďalšej zlej prihrávke medzi stredopoliarmi OŠK dostal do úniku v 83. minúte a po zákroku Čavojského v šestnástke sa jedenástka kopala aj na opačnej strane ihriska. Marek Bartoš sa z nej nemýlil a postaral sa o zdramatizovanie záveru zápasu. Domáci však už vyrovnanie nepripustili a v úvode ročníka si pripísali dôležité tri body.

Domácich môže opäť mrzieť slabá efektivita v zakončení, inak by stretnutie mohlo pokojne skončiť aj výsledkom 7:3 a zároveň zranenie Tibora Andeleka, ktorý musel striedať už osem minút po príchode na ihrisko.

Za najlepšieho hráča OŠK si dovolíme označiť brankára Petra Kvapila, ktorý síce nemal veľa roboty, no napriek tomu zneškodnil tri či štyri veľké gólové šance súpera.

Najbližšie sa naši muži predstavia v nedeľu 13. augusta od 17:00 na ihrisku v Dolnom Dubovom. Príďte nás povzbudiť!

Podrobnosti

Dátum Čas Sezóna Kolo Full Time
6. augusta 2017 17:00 2017/18 1 90'

Výsledky

Klub1. polčas2. polčasVýsledokVýsledok
A112Výhra
TJ Družstevník Vlčkovce011Prehra

A

# Hráč Pozícia Góly Asistencie ŽK ČK

Technický manažér/Vedúci tímu: Pavol Smolek