Príprava: Líder 5. ligy už bol nad naše sily

Na krásnom štadióne v krásnom počasí odohralo smolenické áčko svoj štvrtý zápas v rámci zimnej prípravy. Konečný výsledok však už taký krásny nebol.

Súperom našich mužov bol líder 5. ligy Bratislava-mesto MŠK Senec. Po výhrach nad dvojicou účastníkov 7. ligy Kátlovcami (6:1) a Unínom (6:2) a tretím tímom 6. ligy Bratislava-vidiek Doľanmi (5:1) však tentoraz smolenické áčko vyšlo gólovo naprázdno. Naopak, v jeho sieti skončilo až šesť lôpt, čo je viac ako za predchádzajúce tri stretnutia spolu.

Vzhľadom k absenciám niekoľkých hráčov áčka dostali väčšiu príležitosť vyskúšať si mužský futbal opäť aj viacerí dorastenci. Súboj s tímom z vyššej súťaže, hoci neúspešný, môže opäť výrazne napomôcť v ich napredovaní a cenné skúsenosti môžu využiť v dorasteneckej 5. lige.

“Hrali sme proti dobrému súperovi, no konečný výsledok nezodpovedá predvedenej hre nášho mužstva. Tento zápas nám však ukázal, na čom potrebujeme ešte stále popracovať,” zhodnotil duel tréner áčka Roman Čavojský.

Zimná príprava muži
MŠK Senec – OŠK Smolenice 6:0 (3:0)

OŠK 1. polčas: Kvapil – Hrkeľ, Nídel, Jurovatý, Boledovič (20. A. Čavojský) – Jurica, Benca – P. Hodulík, T. Štibraný, Sudin – Kolarovič

2. polčas: Maštalír – Brazdovič, Nídel (60. Jurovatý), Lančarič, A. Čavojský – Greguš, Benca (75. T. Štibraný) – P. Hodulík (70. Sudin), M. Hodulík, Vandák – Kolarovič

Ďalším súperom našich mužov bude už tento víkend tentokrát účastník 5. ligy Bratislava-vidiek FK Slovan Modra, miesto a dejisko stretnutia upresníme v najbližších dňoch.