O nás

Obecný športový klub Smolenice – história.

Prvý a úspešný pokus založiť telovýchovnú jednotu pod názvom TJ Sokol bol v roku 1919. Činnosť jednoty mala dva odbory: telovýchovný a zábavný. Futbal, ktorý začali chlapci hrať na voľných priestranstvách, pod svojimi krídlami nemala. Prvé ihrisko pre futbal v obci bolo v panskej záhrade.

Futbal-v-Smoleniciach-historické-fotografie

Na jeseň v roku 1931 došlo zvolaním zakladajúcej schôdze k založeniu ŠK Smolenice . Hlavnou náplňou športového klubu už bol futbal. Prvý zápas odohrali smolenický futbalisti na jar 1932 v Horných Orešanoch a vyhrali 8:1. Následnú odvetu však prehrali 5:0.

history-8

V júni 1945 sa začalo s výstavbou nového ihriska na pažiti pod zámkom. Teda na mieste, kde stojí súčasný štadión.

history-4

Organizovaný futbal sa začal hrať v Smoleniciach začiatkom päťdesiatych rokov. V auguste 1950 bola TJ Sokol Smolenice premenovaná na Tatran Smolenice.

history-7

Od 1.1.1971 sa Tatran Smolenice premenoval na TJ Chemolak Smolenice. Viac historických fotografií nájdete v galérii – Smolenický futbal – historické fotografie.

Obecný športový klub Smolenice – súčasnosť.

V posledných rokoch bola hlavným sponzorom TJ, obec Smolenice. Logickým vyústením tejto situácie bolo premenovanie  TJ Chemolak Smolenice na OŠK Smolenice. K premenovaniu došlo 28.6.2013 zvolaným valným zhromaždením.

V  súčasnosti má OŠK Smolenice pod svojimi krídlami 6 futbalových tímov:

7_8_2013_pripravka_smolenice_sucha-9Team – prípravka – deti 6 až 12 rokov – viac fotiek

7_8_2013_ziaci_a_smolenice_voderady-3Team –  žiaci 12 až 15 rokov – viac fotiek

osa_dorast_smolenice_zvoncin-2Team – dorast 15 až 18 rokov – viac fotiek

Smolenice A mužstvo

Smolenice A mužstvo
Smolenice A mužstvo

Team – muži – viac fotiek

male_ihrisko-4

V areáli OŠK Smolenice majú priestor aj iné športy. Na malom ihrisku: minifutbal, nohejbal a volejbal. V zimných mesiacoch prebieha na malom ihrisku súťaž futbalových tímov z celého okresu, pod názvom Smolenická zimná interliga – článok. V roku 2012 sa konal prvý ročník.  Na tenisových kurtoch prebiehajú tenisové turnaje.

ihrisko_rado

Pre najmenšie deti bolo v roku 2013 pod záštitou SPP a.s. a obce Smolenice vybudované detské ihrisko. Viac informácií a fotiek nájdete v článku o detskom ihrisku.