V hre počas uplynulého víkendu boli síce až štyri tímy OŠK Smolenice, na štadióne pod zámkom sa však predstavilo len áčko.

Derby v náš prospech

Derby súboj prípraviek medzi Dolnými Orešanmi a Smolenicami vyznel v prospech našich chlapcov, o čo sa najvýraznejšie pričinil Martin Štibraný. Kapitán OŠK domáceho brankára prekonal najskôr v 11. minúte a v závere zápasu pridal aj svoj druhý gól v zápase. Vďaka tejto výhre sa naši prípravkári v tabuľke posunuli práve pred svojho súpera na 7. priečku.

V ďalšom kole privíta naša prípravka v sobotu 28. apríla od 10:30 ŠK Dobrá Voda.

Skupina B ObFZ Trnava, 12. kolo
FK Sokol Dolné Orešany – OŠK Smolenice 0:2 (0:1)
Góly: 11. a 45. M. Štibraný

OŠK Smolenice: Bruno Greguš – Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Pavol Lipták, Martin Kovarský, Miroslav Pašek

Žiaci zo Zavaru s bodom

Žiaci OŠK odštartovali zápas u v tabuľke vyššie postaveného Zavaru výborne, keď sa už v 18. minúte presadil Chmelík. O tesný náskok prišli naši chlapci v závere prvého polčasu, o vyrovnanie sa postarala Beták. Keďže v druhom dejstve sa už gólovo nepresadilo ani jedno mužstvo, body sa nakoniec delili.

V najbližšom zápase, v nedeľu 29. apríla od 13:30, privítajú žiaci OŠK v predzápase mužov Siladice.

4. liga ObFZ Trnava, 18. kolo
OŠK Zavar – OŠK Smolenice 1:1 (1:1)
Góly: 31. T. Beták – 18. I. Chmelík

OŠK: Bruno Ondruš (C) – Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Branislav Krchňák, Marcel Belanský, Tobias Haberl, Ronald Poór, Adam Kadlec, Juraj Lipták, Ivan Chmelík, Timotej Medvecký, Denis Bártek

Dorast v desiatich opäť bez bodov

Po domácej prehre s Kopčanmi cestovali dorastenci OŠK na trávnik Zelenča, kde už od 2. minúty prehrával po góle Formanka. Smolný moment priniesla 35. minúta, v ktorej sa zranil Marek Sýkora a naša U-devätnástka tak musela duel dohrávať o jedného menej. Napriek tomu sa držala až do záverečných sekúnd v hre aspoň o bod, víťazstvo domácich potvrdil až v 90. minúte Lukačovič.

V sobotu 28. apríla mali naši dorastenci hrať doma proti Jablonici, keďže tá však zo súťaže odstúpila, U19-ka bude mať počas tohto víkendu voľno.

5. liga ZsFZ Západ, 18. kolo
ŠK Slávia Zeleneč – OŠK Smolenice 2:0 (2:0)
Góly: 2. V. Formanko, 90. M. Lukačovič
ŽK: 44. R. Levčík, 90. M. Lukačovič – 50. P. Vandák

OŠK: Kristián Maštalír – Adam Lančarič, Lucas Poór, Ivan Dubčák, Július Greguš (C), Emanuel Schwarz, Peter Vandák, Michal Jablonský, Boris Rangelov, Jakub Žák, Marek Sýkora (35. -)

Drvivý triumf mužov

Výborná nálada z kabíny mužov sa tentoraz s jej povolením dostane aj do nášho zápasového reportu.

Na ceste za ďalším víťazstvom našej ofenzívnej mašinérie, veď skóre áčka na jar je z piatich zápasov 25:2, stáli tentokrát Vlčkovce, ktoré na štadión pod zámkom prišli len s desiatkou hráčov. Od začiatku to tak bolo útočné predstavenie Smoleničanov, ktorí sa snažili prebiť cez obranné hradby hostí.

Vlkov sme poriadne hrýzli, v úvode zápasu najmä po pravej strane, odkiaľ sa snažil centrovať Hrkeľ a svoje bicyklíky krútil Hodulík, neskôr aj stredom, kde si Benca postupne kvótoval priestor bránky, Jurica sa pokúšal o svoje už tradičné finálne pasy a kapitán Štibraný testoval časovanými prihrávkami svoju jemnú nožičku a v ďalšom priebehu aj zľava, odkiaľ sa Andelek márne snažil namiesto siete za bránou, či rohovej zastávky na opačnej strany poslať loptu do nebezpečného priestoru a Sudin opäť skúšal svoje lyžiarske slalomárske schopnosti. V permanencii bola aj naša útočná veža Kollarovič, ktorá dala obrane hostí viackrát pocítiť, že do nej skákať neradno, gól však stále nie a nie prísť.

Naši stopéri veľa roboty nemali, v úvodnej štvrťhodinke sa tak Nídlovi o “zábavu” aspoň kde tu postaral jeho kolega Panák, ktorý nie a nie trafiť loptu – vysoké nákopy údajne kvôli slnku, nízke vraj pre podivný odskok po rannom polievaní. On vie… To, že si naši chlapi navzájom doprajú, potvrdil Nídel, keď prihral jedinému z útočníkov hostí na brejk, no ten obrana OŠK včas zastavila a po tomto momente si už v ďalšom priebehu počínala suverénne – áno, aj Panák začal triafať lopty – a hralo sa prakticky až do konca zápasu už len na jednej polovičke.

To, čo sa nedarilo ofenzívnym tykadlám OŠK, vyriešil Nídel po rohovom kope Sudina, keď v 20. minúte nedal brankárovi Vlčkoviec šancu a v šiestom jarnom zápase sa tak dočkal svojho prvého zásahu. V 33. minúte predviedli Smoleničania akciu ako vystrihnutú zo svojich tréningov a Štibraný elegantne povedľa obranného valu z dobrých 20 metrov usmernil loptu k pravej žrdi.

Po prvopolčasovom kolotoči nastúpili hostia do druhého dejstva už bez ďalšieho zo svojich hráčov, ktorý zostal zrejme s rozhodeným žalúdkom na lavičke a ešte intenzívnejšie krútenie sa okolo šestnástky Vlčkoviec pokračovalo.

V 51. minúte už mal Benca mieridlá nastavené správne a OŠK vyhrávalo rozdielom triedy. V 59. minúte sa skóre menilo znova, Žák urobil žiakov z obrany súpera a pridal štvrtý domáci gól. Prešlo len pár desiatok sekúnd, po odvrátenom rohovom kope sa k lopte dostal Panák, utešeným nadýchaným centrom ju poslal späť do ohňa a Nídel ňou ako keby vystrelený do vzduchu delom nekompromisne napol sieť.

Keď v 66. minúte skóroval po prihrávke nabudeného Nídla aj Sudin, otrávení hostia sa začali zberať na odchod z trávnika. Domáca lavička na čele s trénerom Čavojským sa však odhodlala k nevídanému kroku, keď z hry stiahla Bencu a po ďalšom góle v 72. minúte aj Sudina a v stretnutí sa tak s menším počtom hráčov na oboch stranách pokračovalo.

Domáci sa preskupili na hru na troch obrancov s cieľom, aby Nídel do tímovej chladničky prispel primeranou odmenou za hetrik. Aj preto väčšina lôpt smerovala práve na neho, no z obranného múru na ofenzívne kladivo prestavený stopér OŠK nie a nie skórovať. Ako na to mu ukázal Žák, ktorý sa tak stal tretím dvojgólovým strelcom OŠK v tomto zápase, no napriek tomuto návodu už Lukáš hetrik neskompletizoval a skóre sa zastavilo na 8:0. To mohlo byť aj vyššie, po góle volalo nielen niekoľko dobrých centrov striedajúceho L. Štibraného, ale aj dve výborné príležitosti ďalšieho z náhradníkov Petráša.

Klobúk dolu musíme dať tak pred hosťami z Vlčkoviec, ktorí napriek oslabeniu pred zápasom a ešte väčšiemu počas neho nakoniec absolvovali celý zápas, rovnako tak aj pred domácou lavičkou, ktorá predviedla naozaj pekné športové gesto a pochvalu si zaslúžia aj hráči OŠK, ktorí odmakali celý zápas od prvej do poslednej minúty. Tej sa im nepriamo dostalo aj od hráča súpera, ktorý v debate s rozhodcom utrúsil: “S nimi by som teda na tréningu byť nechcel, tí blázni sa ani nezastavia…”

Svoje futbalové pobláznenie budú chcieť muži opäť potvrdiť v nedeľu 29. apríla od 16:00, kedy na štadióne pod zámkom privítajú TJ Družstevník Dolné Dubové. Buďte pri tom aj vy…

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU NÁJDETE NA NAŠEJ FACEBOOKOVEJ STRÁNKE.

8. liga Select ObFZ Trnava, 19. kolo
OŠK Smolenice – TJ Družstevník Vlčkovce 8:0 (2:0)
Góly: 20. a 63. L. Nídel, 33. T. Štibraný, 51. P. Benca, 59. a 80. J. Žák, 66. a 72. M. Sudin

OŠK: Peter Kvapil – Lukáš Hrkeľ, Martin Panák, Lukáš Nídel, Tibor Andelek (46. Lukáš Štibraný) – Peter Benca, Andrej Jurica, Patrik Martin Hodulík (46. Jakub Žák), Tomáš Štibraný (C), Marek Sudin – Erik Kollarovič (46. Ján Petráš)