Výbery OŠK majú za sebou vcelku vydarený víkend, keď bez bodov zostali len žiaci. Prípravka a dorast sa tešili z vysokých výhier, muži potvrdili výhru z Bíňoviec vďaka parádnemu druhopolčasovému obratu.

PRÍPRAVKA USPELA V DERBY

Derby zápas prípraviek medzi Smolenicami a Hornými Orešanmi vyznel jasne v náš prospech, keď sme triumfovali vysoko 5:0. Hviezdami zápasu boli autor hetriku Martin Štibraný a dvojgólový Tobias Haberl.

Skupina B ObFZ Trnava, 16. kolo
OŠK Smolenice – TJ Iskra Horné Orešany 5:0 (2:0)
Góly: 2., 32. a 49. M. Štibraný, 11. a 50, T, Haberl
50 divákov

OŠK Smolenice: Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Martin Kovarský, Lukáš Frimmer, Pavol Lipták, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Miroslav Pašek, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Petra Viteková, Tomáš Hodulík, Bruno Greguš

Najbližšie sa naši prípravkári predstavia v sobotu 26. mája od 10:00 na trávniku ŠK Blava 1928.

ŽIACI STRATILI V ZÁVERE BOD

Žiacky výber OŠK odštartoval zápas v Drahovciach výborne, keď už od 7. minúty vyhrával gólom Krista. Do kabín sa ale odchádzalo za nerozhodného stavu, o vyrovnanie sa postaral Kotlár.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie domácim, ktorí po góle Zivčáka po prvý raz v zápase vyhrávali. O odpoveď Smoleničanov sa postaral Schwarz, ktorý vyrovnával aj po následnom zásahu Hargaša. Žiaci OŠK si však nakoniec z Drahoviec aspoň bod neodviezli, dve minúty pred koncom ich oň pripravil svojim druhým zásahom v stretnutí Zivčák.

4. liga ObFZ Trnava, 22. kolo
OFK Drahovce – OŠK Smolenice 4:3 (1:1)
Góly: 31. M. Kotlár, 38. a 68. F. Živčák, 51. P. Hargaš – 7. T. Krist, 44. a 66. E. Schwarz
ŽK: 53. R. Mikloš – 18. A. Kadlec
30 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (C) – Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Lucas Poór, Marcel Belanský, Emanuel Schwarz, Juraj Lipták, Ronald Poór, Denis Bártek, Adam Kadlec, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Pavol Lipták, Tobias Haberl, Michal Uhlík

Ďalším súperom našich chlapcov bude v nedeľu 27. mája od 13:30 Cífer, ktorý sa predstaví na svojom trávniku.

DORAST Si ZASTRIEĽAL

Dorastenci sa po voľne počas minulého týždňa pustili do svojho súpera hneď od úvodu a už po polčase vyhrávali rozdielom triedy. V druhom dejstve pridali aj napriek vylúčeniu Tima Medveckého po druhej žltej karte ďalšie tri góly a tešili sa z jasného víťazstva v pomere 6:0. Strelecky sa darilo najmä Petrovi Vandákovi, autorovi hetriku, dva zásahy pridal Kubo Žák a jeden – svoj premiérový v tejto sezóne – zaznamenal Bobo Rangelov.

5. liga ZsFZ Západ, 22. kolo
OŠK Smolenice – TJ Nafta Gbely 6:0 (3:0)
Góly: 11. B. Rangelov, 20., 50. a 80. P. Vandák, 28. a 75. J. Žák
ŽK: 41. T. Medvecký – 40. M. Macánek, 57. L. Šedivý, 66. S. Lánik, 84. S. Valachovič
ČK: 57. T. Medvecký (po 2. ŽK) (OŠK)
30 divákov

OŠK: Kristián Maštalír – Lucas Poór, Adam Lančarič, Július Greguš (C), Ivan Dubčák, Timotej Medvecký, Emanuel Schwarz, Peter Vandák, Michal Jablonský, Boris Rangelov, Jakub Žák

Dorastenci budú mať v najbližších dňoch nabitý program. Už  v stredu 23. mája od 17:00 ich čaká dohrávané stretnutie 21. kola na trávniku OFK Mokrý Háj, v sobotu 26. mája od 17:00 sa predstavia opäť vonku, keď nastúpi na trávniku Družstevníka Rybky.

DRUHOPOLČASOVÝ OBRAT MUŽOV

Po cennom triumfe v Bíňovciach, po ktorom sa naši muži dostali do čela ligovej tabuľky, privítalo smolenické áčko na štadióne pod zámkom trnavskú Sláviu. A úvodné dejstvo mu príliš nevyšlo…

S niekoľkými zmenami v základnej zostave sa v ňom naši muži nevedeli naplno dostať do svojej typickej hry, napriek tomu si vypracovali štyri sľubné šance, no Sudin, Kollarovič a ani Tomáš Štibraný ich na gól premeniť nedokázali. Naopak, hostia sa prezentovali dobrým výkonom, ktorý z pološance, keď využili nedorozumenie medzi Zvolenským a Lukášom Štibraným, korunovali gólom Záhoru.

Z kabín sa však Smoleničania vrátili ako vymenení a to sa okamžite odzrkadlilo nielen na ich hre, ale aj na skóre. Už v 52. minúte po parádnom centri L. Štibraného sa začínalo odznova, keď loptu do siete upratal Žák. O pár sekúnd sa skóre mohlo meniť znova, hlavička Panáka po rohovom kope však nemala potrebnú razanciu. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa aj so šťastím aktívnemu Sudinovi a Smolenice po prvý raz v zápase vyhrávali.

V 68. minúte sa kanonier OŠK tešil znova a tak si tréner Čavojský mohol dovoliť poslať do hry Petráša a po prvý raz v drese A-tímu – za búrlivého potlesku tribún – aj brankára Fulajtára. V 82. minúte práve prvý menovaný zrazil center Sudina pod nohy Nídla, ktorý zostal v šestnástke hostí po rohovom kope a domáci stopér s prehľadom upravil už na 4:1. A ani to nakoniec nebolo zo strany našich mužov všetko, keď sa krátko na to dočkal už svojho 18. zásahu v sezóne kapitán Tomáš Štibraný.

V druhom polčase výborne fungujúca domáca defenzíva dovolila hosťom len jedinú strelu do priestoru brány, ktorú Fulajtár s prehľadom kryl, v ofenzíve mali Kollarovič, Žák a Sudin aj ďalšie výborné príležitosti, ktoré síce nevyužili, no napriek tomu sa Smoleničania v náročnom súboji tešili z jasného víťazstva 5:1.

“Som hrdý na mužstvo, ako zvládlo tento mentálne ťažký zapas,” priznal po stretnutí tréner OŠK Roman Čavojský.

8. liga Select ObFZ Trnava, 23. kolo
OŠK Smolenice – FK AŠK Slávia Trnava 5:1 (0:1)
Góly: 52. J. Žák, 57. a 68. M. Sudin, 82. L. Nídel, 86. T. Štibraný – 19. J. Záhora
ŽK: 50. P. Klukatý
90 divákov

OŠK: Peter Kvapil (80. D. Fulajtár) – Martin Panák, Lukáš Nídel, Andrej Zvolenský (46. Tibor Andelek), Lukáš Štibraný – Andrej Jurica, Lukáš Hrkeľ, Jakub Žák, Tomáš Štibraný (C), Marek Sudin – Erik Kollarovič (78. Ján Petráš)

V ďalšom kole nastúpia naši muži na svoj zápas v Dlhej, výkop je naplánovaný na sobotu 17:00 (čas sa môže ešte zmeniť, pozn.).