Dorastu dohrávka v Rybkách nevyšla

V dohrávanom stretnutí 23. kola 5. ligy ZsFZ Trnava cestovali dorastenci OŠK Smolenice na trávnik Družstevníka Rybky.

Z pohľadu tabuľkového postavenia boli miernym favoritom práve naši dorastenci, no už od 7. minúty museli dobiehať náskok domácich, ktorých do vedenia poslal Mečíř. Prešlo však len päť minút a začínalo sa odznova, do čierneho trafil Žák. Rýchly gólový sled pokračoval, v 20. minúte Rybky opäť vyhrávali po zásahu Kuchtu. V 39. minúte zvýšil už na 3:1 z bieleho bodu Petrúfek, do kabín však Smoleničania odchádzali s jednogólovým mankom, keď ešte pred prestávkou znížil Vandák.

Po nej sa už ale z gólov tešili len domáci, v 58. minúte sa presadil opäť Kuchta a v závere upravil na konečných 5:2 Ravas. Pred svojim posledným zápasom v tomto ročníku tak dorast OŠK zostáva na šiestej priečke s dvojbodovým náskokom pred Kopčanmi a štvorbodovým práve pred Rybkami, ktoré majú navyše zápas k dobru.

Na rozlúčku so sezónou cestujú Smoleničania do Siladíc, úvodný hvizd zápasu je naplánovaný na sobotu 9. júna o 17:00.

5. liga ZsFZ Trnava, 23. kolo
FK Družstevník Rybky – OŠK Smolenice 5:2 (3:2)
Góly: 7. A. Mečíř, 20., 58. J. Kuchta, 39. L. Petrúfek (11m), 85. K. Ravas – 12. J. Žák, 41. P. Vandák
ŽK: 44. P. Vandák, 88. A. Lančarič (obaja OŠK)
30 divákov

OŠK: Daniel Fulajtár – Lucas Poór, Adam Lančarič, Adam Jurovatý (C), Kristián Maštalír, Július Greguš, Emanuel Schwarz, Jozef Brázdovič, Boris Rangelov, Jakub Žák, Peter Vandák