O bodku za súťažným ročníkom 2017/18 sa na štadióne pod zámkom postarali žiaci a muži OŠK.

Po skvelom obrate víťazná bodka žiakov

Žiaci Smoleníc nastupovali do derby proti Bolerázu s vedomím, že prípadná výhra im zabezpečí konečné siedme miesto v tabuľke. Vstup do zápasu im však vôbec nevyšiel, keď už v 21. minúte po góloch M. Valášeka a A. Bachratého prehrávali 0:2.

Nádeje na bodový zisk oživil ešte pred prestávkou D. Bártek a keď v 55. minúte vyrovnal T. Haberl, začínalo sa odznova. O tom, že tri body nakoniec predsa zostanú doma, rozhodol svojim druhým zásahom v zápase D. Bártek o štyri minúty neskôr.

4. liga U15 ObFZ Trnava, 26. kolo
OŠK Smolenice – Slavoj Boleráz 3:2 (1:2)
Góly: 33. a 59. D. Bártek, 55. T. Haberl – 8. M. Valášek, 21. A. Bachratý
ŽK: 53. J. Braniša, 61. A. Školek (obaja BOL)
35 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (C) – Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Tobias Haberl, Marcel Belanský, Ronald Poór, Juraj Lipták, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Adam Kadlec, Miroslav Pašek, Martin Štibraný, Michal Uhlík, Lucas Poór, Emanuel Schwarz, Denis Bártek

Keď nestačí ani 14 výhier v rade

Keďže Oblastný futbalový zväz Trnava dve kolá pred koncom 8. ligy Select OBFZ Trnava rozhodol, že o víťazovi súťaže v prípade rovnosti bodov rozhodujú výsledky prvých dvoch z troch vzájomných stretnutí, museli sme sa ako líder tabuľky spoliehať na zakopnutie svojho prenasledovateľa Bíňoviec.

Kým v jarnom meraní síl sme uspeli v Bíňovciach v polovici mája 2:0, v jesennej časti prehrali počas posledného augustového víkendu v Bíňovciach 3:5 a koncom októbra v Smoleniciach 1:2. A keďže sa počítali prvé dva a nie posledné dva zápasy sezóny, v prípade rovnosti bodov sa bez ohľadu na skóre mali posunúť na čelo tabuľky Bíňovce.

Výsledok zápasu Smoleníc so Slovenskou Novou Vsou tak nemusel nakoniec nijak zavážiť, napriek tomu hráči OŠK svojho súpera zo Slovenskej Novej Vsi, ktorí pricestoval len s desiatimi hráčmi, vôbec nešetrili. Úvodné slovo síce patrilo hosťom, keď už v 2. minúte Čarnogurský využil zaváhanie Čavojského, vypichol mu v päťke loptu a poslal ju za chrbát bezmocného Fulajtára, ktorý sa predstavil v základe mužov po prvý raz, ďalší priebeh duelu ale už ovládli domáci.

Tí hostí vôbec nešetrili a od 19. minúty spustili doslova gólový uragán. Hráči Slovenskej Novej Vsi nevedeli kam skôr skočiť a postupne z hry odstúpili aj ďalší. Keď už sa zdalo, že duel sa predčasne skončí už v prvom dejstve, lavička Smoleníc podobne ako v zápase s Vlčkovcami pristúpila k postupnému vyrovnávaniu počtu hráčov na ihrisku. Do druhého dejstva tak nastúpilo proti sebe na futbal naozaj netradične len osem hráčov na každej strane.

O tom, s akou veľkou chuťou a ako tímovo sa prezentovali domáci svedčí zrejme najlepšie to, že do streleckých štatistík sa zapísal až poltucet hráčov a podobne tomu bolo aj v prípade prihrávajúcich, medzi ktorými boli zástupcovia z každej formácie – obranca Panák bol pri dvoch, stredopoliar Jurica pri štyroch, svojich obligátnych pár čiarok spolu s dvomi gólovými si pripísal kapitán OŠK T. Štibraný a až pri šiestich zásahoch bol Benca, ktorý si zahral nielen na poste stredopoliara, ale i obrancu.

Hviezdou zápasu však bol nepochybne Marek Sudin, autor siedmich gólov, ktorý sa so 43 gólmi nakoniec stal aj najlepším strelcom celej súťaže. Skóre duelu sa tak zastavilo na hokejových 14:3, vzhľadom na obrovské množstvo zahodených šancí však výhra domácich mohla byť ešte výrazne vyššia. Smoleničania tak zakončili sezónu 14. víťazstvom v rade, počas ktorých nastrieľali až 82 zo svojich celosezónnych 122 gólov a inkasovali len 11-krát (za celý ročník celkovo 42-krát).

8. liga Select ObFZ Trnava, 27. kolo
OŠK Smolenice – OŠK FO Slovenská Nová Ves 14:3 (7:1)
Góly: 19. J. Žák, 22. a 25. E. Kollarovič, 27., 30., 43., 51., 71., 82. a 84. M. Sudin, 38., 61. T. Štibraný, 56. P. Benca, 85. P. Vandák – 2., 47. D. Čarnogurský, 52. T. Andelek (vl.)
80 divákov

OŠK: Daniel Fulajtár – Martin Panák (46. Tibor Andelek), Lukáš Nídel, Adam Jurovatý (88. Patrik Martin Hodulík), Aleš Čavojský, Andrej Jurica (46. Lukáš Štibraný), Peter Benca, Jakub Žák (46. Peter Vandák), Tomáš Štibraný (62. Ján Petráš), Marek Sudin, Erik Kollarovič

Hlasovanie o najlepšieho hráča v app FansPatriot

Aplikáciu si môžete stiahnuť na:

Ani to však nakoniec na konečné prvé miesto nestačilo. Bíňovce s rovnakým bodovým ziskom totiž vo svojom poslednom zápase nezaváhali, keď o svojom víťazstve nad Sláviou Trnava rozhodli už v záverečnej desaťminútovke úvodného dejstva, počas ktorej M. Kumančík zaznamenal hetrik a jedným gólom sa k nemu pridal aj R. Petrovič.

Po prestávke pridal M. Kumančík aj svoj štvrtý zásah v stretnutí a keď sa k nemu v závere pripojili aj M. Malovec a Ľ. Čech, Bíňovce sa po jasnej výhre 7:0 mohli napriek horšiemu celkovému skóre – Bíňovce 95:33, Smolenice 122:42 – tešiť zo zisku trofeje pre víťaza ročníka.

10   TJ Družstevník Dlhá 27 2 2 23 25:126 8 1 -34 0

Napriek tomu veľký klobúk dolu pred smolenickým áčkom. Štrnásťzápasová víťazná šnúra, suverénne najlepšia ofenzíva na čele s víťazom kanonierskej súťaže Marekom Sudinom, ktorá vysoko prekonala stogólovú hranicu , druhá najlepšia defenzíva a k tomu výhra na trávniku Bíňoviec, kde nezvíťazil nik iný…

Ak by sa nakoniec našim mužom predsa neušlo miesto vo vyššej súťaži, pevne veríme, že oslavy a radosť z postupu si budeme môcť užiť už na konci nasledujúcej sezóny. Držte nám palce.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”61″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]