Dorastenci sklamali, áčko natiahlo šnúru výhier

Nová ligová sezóna odštartovala už aj pre mužov, dorast sa v rámci 2. kola predstavil na trávniku Kopánky.

Dorastenci sklamali

Po vysokej domácej výhre nad Rohovom cestovala naša U-devätnástka do Kopánky. Výkonom však sklamala. Už v 26. minúte sme mohli prehrávať, Vančo však pokutový kop nepremenil. Namiesto toho, aby nás tento moment naštartoval, pokračovali sme v nemasnom-neslanom predstavení, čo domáci zúžitkovali v druhom polčase.

Skóre duelu otvoril krátko po prestávke Blejštil a v záverečnej štvrťhodine odčinil svoje jedenástkové zaváhanie hneď dvakrát Vančo. Smolenickí dorastenci tak odchádzali domov s prehrou rozdielom triedy.

5. liga D U19 Západ ZsFZ
SFC Kopánka – OŠK Smolenice 3:0 (0:0)
Góly: 53. R. Blejštil, 75. a 90. D. Vančo
V 26. minúte nepremenil D. Vančo (KOP) pokutový kop
20 divákov

OŠK: Kristián Maštalír – Róbert Jaraba, Adam Lančarič, Adam Jurovatý (C), Lucas Poór, Emanuel Schwarz, Július Greguš, Branislav Krchňák (51. Richard Jaraba), Boris Rangelov, Peter Vandák, Michal Uhlík

Muži naĎalej víťazia, dvojgólový T. Štibraný

Na mužov čakala na úvod ročníka veľká neznáma – nováčik súťaže zo Šuroviec. Štart do zápasu však vyšiel nášmu áčku skvele. Už po pár sekundách hry poslal dlhú prihrávku do šestnástky Panák, po niekoľkých súbojoch sa lopta dostala k Boledovičovi a toho obrana hostí zastavila len za cenu faulu. Loptu si na biely bod postavil kapitán mužstva T. Štibraný a poslal Smolenice do vedenia. V ďalších fázach hry mali naši muži viacero príležitostí svoj náskok zvýšiť, Kollarovič, Žák, T. Štibraný, či Boledovič však poistku nepridali. Mrzieť nás to mohlo po zhruba polhodine hry, keď si na center z pravej strany naskočil Zlámal, no jeho hlavičku zastavila ľavá tyč Kvapilovej brány. Čo nevyšlo na jednej strane, podarilo sa na druhej, Boledovič po prieniku našiel prihrávkou T. Štibraného a ten svojim druhým gólom v stretnutí zvýšil na 2:0.

Aj po prestávke pokračovali naši muži v zahadzovaní šancí a tak sa o zdramatizovanie duelu postaral Hochman, ktorý v 56. minúte zo štandardky obstrelil múr a poslal loptu k pravej tyči. Štvrťhodinu pred koncom mohlo byť vyrovnané, nepríjemnú strelu hostí spoza šestnástky vyrazil Fulajtár, ktorý v domácej bráne nahradil Kvapila, no následnú dorážku smerujúcu ponad brankára stihol zblokovať Panák. O upokojenie domácej lavičky sa postaral Vandák, ktorý po akcii bratov Štibraných v 80. minúte rozvlnil sieť. Ďalší gól mohol v dobrej príležitosti pridať aj Greguš, no loptu poslal nad bránu.

V zápase, v ktorom mohlo padnúť výrazne viac gólov, si tak naši muži pripísali výhru 3:1, ktorá pre nich bola už 16. v súťažnom zápase po sebe a jubilejnou 15. v ligovom stretnutí.

8. liga Select ObFZ Trnava, 1. kolo
OŠK Smolenice – OŠK Súrovce 3:1 (2:0)
Góly: 3. a 39. T. Štibraný, 80. P. Vandák – 56. M. Hochman
ŽK: 65. A. Jurica (SMO)
50 divákov

Smolenice: Peter Kvapil (60. Daniel Fulajtár) – Martin Panák, Lukáš Nídel, Daniel Bednár, Aleš Čavojský (46. Lukáš Štibraný), Andrej Jurica, Adam Jurovatý (46. Július Greguš), Peter Boledovič (46. Peter Vandák), Tomáš Štibraný (C), Jakub Žák, Erik Kollarovič

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”65″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]Ďalší zápas
Nedeľa 19.8. 17:00