VIDEO FOTO Muži v šlágri nedali šancu Opoju, z výhier sa tešili aj dorast a prípravka

Čakanie sa skončilo už pre všetky smolenické výbery, jarná časť sezóny sa začala už aj pre áčko a prípravku.

Prípravka “odpálila” jar ôsmimi gólmi

Smolenická U13 ukončila jesennú časť na veľmi dobrom štvrtom mieste, keď v desiatich zápasoch zvíťazila 7-krát, raz remizovala a dvakrát prehrala s celkovým skóre 56:21 a ziskom 22 bodov. Od tretieho tímu tabuľky ŠK Blava ju delili len dva a od dvoch najlepších tímov jesene Zvončína a Boleráza päť.

Jeseň zakončili naši prípravkári skvelým víťazstvom práve nad lídrom tabuľky Zvončínom, pre ktorého to bola vôbec prvá bodová strata v sezóne. Navyše, Zvončín na ihrisku pod zámkom inkasoval až päť gólov, pritom za deväť predchádzajúcich duelov ťahal loptu zo svojej siete len štyrikrát.

A svoje jarné pôsobenie odštartovali rovnako úspešne, keď si z trávnika Dolnej Krupej odviezli jednoznačný triumf v pomere 8:0. Darilo sa najmä triu Janurík, Vosátko a Haberl, ktorý k nemu prispeli zhodne dvoma gólmi.

U13 sk. B ObFZ Trnava, 12. kolo
OŠK Dolná Krupá – OŠK Smolenice 0:8
Góly:
3. a 28. D. Janurík, 5. a 16. D. Vosátko, 22. a 37. T. Haberl, 30. L. Frimmer, 43. D. Mucha
30 divákov

SMOLENICE: Alexander Novák, Bruno Greguš, Lukáš Frimmer (C), Pavol Púchovský, Martin Kovarský, Daniel Janurík, Dávid Mucha, Dominik Vosátko, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Marek Žák, Jakub Kovarský, Tomáš Pašek, Lukáš Mitas, Petra Viteková, Sebastian Herceg, Dominik Poliak

Žiaci šancu odskočiť Slávii nevyužili

Po výhre s Bučanmi a vysokej prehre v Krakovanoch privítala naša U15 na štadióne pod zámkom svojho tabuľkového suseda Sláviu Trnava. Skóre duelu dvoch tímov s rovnakým ziskom bodov otvorili hostia, keď sa v 20. minúte presadil Indrišek. Po hodine hry zvýšil ich náskok z pokutového kopu Panáček a ako sa ukázalo, práve jeho zásah bol nakoniec víťazný, keďže v 67. minúte znížil na 1:2 Galgóci.

4. liga U 15 ObFZ Trnava, 16. kolo
OŠK Smolenice – FK AŠK Slávia Trnava 1:2 (0:1)
Góly:
67. Ľ. Galgóci – 20. S. Indrišek, 59. M. Panáček (11m)
ŽK: 44. M. Orlovský (SLÁ)
50 divákov

SMOLENICE: Bruno Ondruš (C) – Timotej Krist, Ronald Poór, Juraj Lipták, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Oliver Malacký, Adam Kadlec, Miroslav Pašek, Michal Uhlík, Pavol Lipták, Branislav Krchňák, Filip Kanich, Ľuboš Galgóci, Martin Kovarský, Dominik Vosátko

Dorastenci po výhre v Uníne už druhí

Dorastenci Smoleníc nadviazali vo svojom druhom jarnom zápase na domáce víťazstvo s Rybkami a tri body si odviezli aj z Unína. O náš dvojgólový náskok sa v rozmedzí 15. a 19. minúty postaral Greguš a hoci domáci ešte pred prestávkou znížili z bieleho bodu, posledné slovo patrilo našej U19, keď Brázdovič v 60. minúte upravil na končených 3:1.

5. liga Západ U19 ZsFZ, 16. kolo
TJ Družstevník Unín U19 – OŠK Smolenice U19 1:3 (1:2)
Góly:
36. B. Perička (11m) – 15. a 19. J. Greguš, 60. J. Brázdovič
ŽK: 55. D. Mihál – 55. J. Greguš, 70. A. Lančarič
60 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (72. Kristián Maštalír) – Patrik Kondrček (46. Róbert Jaraba), Lucas Poór, Adam Lančarič, Ivan Dubčák – Emanuel Schwarz, Oliver Malacký, Boris Rangelov, Jozef Brázdovič, Július Greguš (C) – Peter Vandák (88. Richard Jaraba)

Šláger na trávniku tretieho v réžii našich mužov

Smolenické áčko v rámci sezóny, počas ktorej oslávime sto rokov športu v našej obci, zatiaľ úspešne bojuje hneď na dvoch frontoch. Okrem ligovej súťaže totiž naďalej účinkuje aj v pohári Bestrent Cup, v ktorom sa dostalo v konkurencii 60 klubov už medzi najlepšiu osmičku. Motivácia je tak dvojnásobná – v lige získať trofej pre víťaza a postup do vyššej súťaže, v pohári možnosť zahrať si finále na Štadióne Antona Malatinského.

Pohárová súťaž Bestrent Cup, v ktorej sme postupne vyradili Dolné Orešany (3:1), Košolnú (3:1) a Kátlovce (3:0 kontumačne), bude pre nás pokračovať prvý májový deň, keď na náš trávnik v bitke o postup medzi najlepšiu štvoricu pricestuje momentálny líder 7. ligy OŠK Zavar.

Ligová súťaž, ktorej jarná časť odštartovala práve tento víkend, mala mimoriadne dramatický záver jesene. Naši muži dlhodobo viedli tabuľku, no v predposlednom kole o túto pozíciu prišli, keď výrazne oslabení vplyvom zranení, chorôb a trestov s piatimi dorastencami v základe prehrali v Trnave na trávniku Slávie, ktorá sa tak dostala do čela ligového pelotónu. V poslednom kole pred zimnou prestávkou však naši triumfovali v Bukovej a keď Dolné Dubové nečakane získalo proti Slávii svoj vôbec prvý bod v aktuálnom ročníku, titul kráľov jesene patril nám.

Do jarnej časti sme tak vstúpili ako líder priebežného poradia s jasným cieľom si toto postavenie udržať až do konca sezóny. Našou prvou prekážkou na tejto ceste bol v šlágri kola, v ktorom sa stretol tretí tím s prvým, Opoj na jeho trávniku.

Od úvodných minút sa réžie hry chopili naši muži, ktorí si vypracovali viacero šancí, Kollarovič, T. Štibraný, Bednár, Greguš, či Panák sa však do streleckej listiny nezapísali. Následne sa pripomenuli aj domáci, dve či tri ich príležitosti však vážnejšie nebezpečenstvo pre našu bránu nepriniesli. V 23. minúte sme sa konečne dočkali odmeny za našu aktivitu, skóre duelu otvoril Kollarovič. Krátko na to sme dvakrát rozozvučali brvno, pri druhom nástrele konštrukcie domácej brány bol na správnom mieste Nídel a zvýšil na 2:0. Do kabín sa nakoniec šlo za stavu 3:0, keď sa náš stopér
presadil aj po druhý raz.

Po zmene strán naša aktivita pokračovala, domácich sme prakticky do ničoho nepustili a otázkou tak bolo najmä to, koľko zo svojich príležitostí dokážeme ešte využiť. Nakoniec sa to podarilo dvakrát, v 59. minúte skóroval striedajúci Vandák a v 65. zavŕšil skóre na 5:0 Greguš.