Muži OŠK po druhej výhre vonku v rade cestujú dnes do Vlčkoviec

Dolné Dubové - Smolenice, muži

Výkony mužov OŠK Smolenice majú od prehry v úvodnom neúspešnom domácom zápase s Modrankou stúpajúcu tendenciu. Po víťazstve v Bíňovciach, ktoré bolo pre domácich vôbec prvou prehrou na ich štadióne v tejto sezóne, si tri body priviezli aj z Dolného Dubového.

Na trávniku Družstevníka šli Smoleničania do vedenia už v 6. minúte, keď sa pri svojom premiérovom štarte v tomto ročníku presadil Kollarovič. Prešlo len pár desiatok sekúnd a hráči OŠK sa radovali opäť, svoj tretí gól v posledných dvoch zápasoch zaznamenal Hrkeľ. Hru Smoleničanov v 20. minúte narušilo zranenie Nídla, ktorý musel byť vystriedaný, čo o päť minút neskôr využil na zníženie František Mrva. Pokoj na kopačky hráčov OŠK vrátil po polhodine hry Sudin, ktorý striedal práve zraneného Nídla a loptu do siete tak poslal po desiatich minútach na ihrisku.

Aj po prestávke mali viac z hry hostia, ktorí predviedli niekoľko pekných kombinačných akcií a v 60. minúte sa tešili z ďalšieho gólu, úspešným zakončovateľom bol Pavol Štibraný. V 66. minúte sa síce znova presadili domáci, keď skóroval Miloš Svitek, posledné slovo ale opäť patrilo Smoleničanom, ktorí po zásahu D. Greguša vyhrali 2:5, rovnako ako v jesennom meraní síl. Výhra rozdielom triedy potešila, no skóre mohlo byť aj vyššie. Zaujímavosťou je, že až pri štyroch góloch OŠK mali primárnu alebo aspoň sekundárnu asistenciu obrancovia.

“Mrzí ma veľké množstvo zbytočných súbojov, ktoré nás veľmi bolia a následne stále menia zostavu. Vieme hrať nátlakový futbal, ale nevieme ho hrať stále. Verím, že prichádza čas, keď sa tím zomkne a svojou futbalovosťou a vnútornou silou bude v zápasoch dominovať. Hra bude baviť hráčov, realizačný tím a hlavne našich priaznivcov,” zhodnotil duel tréner tímu Branislav Bobkovič.

8. liga Select ObFZ Trnava, 14. kolo
TJ Družstevník Dolné Dubové – OŠK Smolenice 2:5 (1:3)
Góly: 25. F. Mrva, 66. M. Svitek – 6. E. Kollarovič, 10. L. Hrkeľ, 30. M. Sudin, 60. P. Štibraný, 77. D. Greguš
ŽK: 77. Z. Obšivan – 86. R. Čavojský
76 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Stanislav Šuran, Lukáš Nídel (20. Marek Sudin), Roman Čavojský (C), Martin Panák – Dominik Greguš, Ľuboš Dedáček (84. Alan Černuško), Lukáš Hrkeľ (77. Ján Petráš), Pavol Štibraný – Jakub Žák, Erik Kollarovič
Tréner: Branislav Bobkovič

ĎALŠÍ ZÁPAS

V treťom zápase na ihriskách súperov v rade cestujú muži OŠK na trávnik Vlčkoviec, ktoré v jesennom meraní síl na Štadióne pod zámkom porazili jednoznačne 5:2. Hetrikom sa vtedy zaskvel Marek Sudin, po góle pridali Tomáš Štibraný a Pišta Kondrček. V drese hostí sa vtedy dvakrát presadil Dávid Matula.