Ako sa darilo mužom OŠK v máji

Májový program 8. ligy Select ObFZ Trnava ponúkol v podaní našich mužov tri zápasy. Celkové skóre z nich je priam hokejové, pri dvoch výhrach a jednej prehre je sumárne 19:10.

TJ Družstevník Dlhá000Prehra

V úvodnom májovom zápase, ktorý prinieslo 17. kolo súťaže, privítali pred 75 divákmi naši muži Dlhú a v silnej zostave predviedli pekný kombinačný futbal okorenený množstvom gólov. Hostia tak odchádzali s osemgólovým prídelom, ktorý mohol byť vzhľadom na množstvo šancí OŠK ešte vyšší. Do streleckej listiny sa zapísal poltucet hráčov, Tomáš Štibraný a Marek Sudin sa presadili dvakrát.

A123Prehra

Po gólových hodoch zažili naši muži v derby v Bukovej poriadne bolenie brucha. V pre absencie výrazne pozmenenej zostave síce mohli hneď v úvode streliť dva góly, no svoje tutovky zahodili. Trestom bol gól Vitteka, po ktorom sme mohli opäť skórovať aj my, no znova sme v zakončení zaváhali. V snahe o dobytie bránky Bukovej sa otvárali zadné vrátka v defenzíve OŠK, čo domáci dokonale využili a pridali ešte štyri zásahy. Tesne pred koncom polčasu síce T. Štibraný z priameho kopu znížil, no do kabín sa aj tak odchádzalo za zahanbujúceho stavu 5:1.

Po prestávke sa hráči OŠK nadýchli k stíhacej jazde a znížili na rozdiel dvoch gólov, záver však absolútne nezvládli a inkasovali ešte dvakrát. Z Bukovej tak odchádzali s výpraskom 7:3.

To, akou hrou sa v ofenzíve Smoleničania v tomto zápase prezentovali, najlepšie dokazuje fakt, že z tucta striel na bránu Bukovej sa až o desať postarali obrancovia, predovšetkým stopér Čavojský.

Góly domáci: 10., 89., 90. Marek Vittek, 19. Ján Molnár, 25. Patrik Karaba, 30. a 40. Martin Študenc

A

Podrobnosti

21. mája 2017 17:00 2016/17 19 90'

Výsledky

A268Výhra
033Prehra

Tí, čo sa boli pozrieť na zápas proti Bukovej, museli byť z hry, ktorú predvádzali Smoleničania v tomto zápase, doslova zaskočení. Po biednom výkone v predchádzajúcom kole totiž hráči OŠK opäť hrali s chuťou a vypracovávali si aj množstvo šancí. Hostia z Trnavy však boli v prvom polčase zdatným súperom a viackrát aj nebezpečne pohrozili. Napriek tomu sa po góloch Sudina a Hrkeľa odchádzalo na polčasovú prestávku za stavu 2:0.

Hneď po nej znížil Poláček, no jeho gól ako keby domácich prebudil a tí pridali ďalšie dva zásahy. V záverečnej polhodine sa vrece s gólmi doslova roztrhlo a diváci ich videli ešte poltucet, celkovo za druhé dejstvo málo vídaných deväť. Konečné skóre hovorilo jasnou rečou v prospech hráčov OŠK, ktorí sa tak mohli tešiť z víťazstva 8:3.

Góly hostia: 46. Tomáš Poláček, 63. Peter Holovič, 80. Filip Uhrík

A

Do konca aktuálnej sezóny zostáva nášmu áčku odohrať už len dva zápasy, v domácej rozlúčke s ročníkom privítajú už túto nedeľu Lovčice.