Keďže dorastenci mali voľný žreb a prípravka si užívala posledný víkend zimnej prestávky, v hre boli len naši muži a žiaci.

Šesťgóloví žiaci

Na smolenickom ihrisku pod zámkom sa predstavli Krakovany, ktoré mali pred zápasom s našimi žiakmi na konte v tabuľke na konte o dva body viac.

Už v 5. minúte poslal našich chlapcov do vedenia Lucas Poór, o tri minúty sa ale začínalo odznova, keď sa o vyrovnanie postaral Trebatický. O ďalšie tri minút sa ale skóree menilo znova, OŠK opäť vyhrával po góle Krchňák.

Po prestávke sa mladí Smoleničania poriadne rozbehli. V rozmedzí 40. a 63. minúty prekonali brankára hsotí až štyrikrát, hetrikom sa blysol kapitán Schwarz, jeden gól pridal Medvecký. Na konci zápasu sa tak naši chlapci tešili z vysokého triumfu 6:1.

4. liga U15 ObFZ Trnava, 15. kolo
OŠK Smolenice – FK Krakovany 6:1 (2:1)
Góly: 5. L. Poór, 12. Krchňák, 40., 48. a 63. Schwarz, 61. Medvecký – 8. Trebatický
ŽK: 20. Kubica (KRA)

OŠK: Bruno Ondruš, Adam Kadlec, Lucas Poór, Emanuel Schwarz (kap.), Patrik Kondrček, Marcel Belanský, Martin Štibraný, Timotej Medvecký, Branislav Krchňák, Ronald Poór, Ľuboš Galgóci, Tobias Haberl, Juraj Lipták, Ivan Chmelík

Muži uspeli u tabuľkového suseda

Smolenické áčko privítala v Opoji náročná hracia plocha, našich mužov však od zámeru bodovať u svojho tabuľkového suseda neodradila.

Hoci v našom výbere chýbal autor štyroch minulotýždňových gólov Tomáš Štibraný a aj vykartovaný Anrej Jurica a v základe dostala šancu až trojica dorastencov Jurovatý, Greguš a Vandák, hráči OŠK sa do svojho súpera pustili bez rešpektu a od úvodných minút diktovali tempo hry. Občasné výpady domácich naša obrana dokázala včas eliminovať, za zmienku stojí snáď len center či streľa Nezjechleba, ktorú Kvapil sledoval a vytlačil ju na spojnicu.

Brankár a obrana Opoja mala neporovnateľne viac práce, štandardiek po fauloch v okolí šestnástky a rohových kopov, či autov pribúdalo a rovnako tak šancí nášho tímu. Aktivitou hýril najmä Marek Sudin na netradičnom poste desiatky a práve on bol v 32. minúte odmenený úvodným zásahom. Pridať sa k nemu mohli aj ďalší, hlavička Nídela po rohu Hodulíka, či Vandáka po dlhom aute Panáka a predĺžení od Kollaroviča si však cestu medzi žrde nenašli.

Rovnako ako v predchádzajúcom stretnutí, aj tentokrát dal tréner Čavojský cez prestávku príležitosť viacerým novým hráčom, obraz hry sa však nezmenil. Naši muži naďalej dominovali a ďalší gól bol len otázku času. Toho sa napokon dočkali v 53. minúte, keď sa po faule na Sudina z bieleho bodu nemýlil Benca.

V 71. minúte to bol ešte veselšie, keď sa do úniku na brankára dostala hneď dvojica našich hráčov Kollarovič a Hodulík a prvý menovaný na dvakrát zvýšil už na 3:0. Až v tejto fáze sa pripomenuli aj domáci a ich príležitosti boli mimoriadne nebezpečné, brankár Kvapil sa však blysol dvomi fantastickými zákrokmi. V 88. minúte predviedol Sudin dravý prienik zakončený oblúčikom ponad padajúceho brankára a upravil konečný výsledok na 4:0.

Naši muži si tak opäť udržali čisté konto a svoj náskok na Opoj zvýšili už na päť bodov. Po nečakanom domácom výbuchu Slovenskej Novej Vsi s Bukovou (0:6) sa navyše po 16. kole usadili na priebežnej druhej priečke tabuľky.

Už tento víkend čaká naše áčko mimoriadne atraktívne derby, v ktorom na štadióne pod zámkom privítajú Bukovú, ktorá sa po dvoch jarných výhrach posunula v tabuľke už na piatu priečku.