dav

Po voľnejšom minulom víkende bolo tentokrát v hre všetkých päť vekových kategórií OŠK Smolenice.

Predprípravka na kvalitne obsadenom turnaji v Močenku

V nedeľu sa naša najmladšia kategória U8 zúčastnila na solídne obsadenom halovom turnaji Spring cup 2018 v Močenku.

Otvárací zápas turnaja sme zvládli na výbornú, domáci celok FK Močenok sme porazili 1:0, o gól sa postaral T. Haberl. V druhom kole sme nestačili na favorita turnaja Spartak Trnava a prehrali sme vysoko 0:6.

Tretí zápas skončil pre nás výrazne lepšie, chlapci podali najlepší výkon na turnaji a tešili sme sa z výhry 1:0 nad FC Petržalka akadémia 1:0. Jediný gól strelil opäť T. Haberl. V záverečnom zápase skupiny sme hrali vzájomný zápas o druhé miesto v skupine zo Slovanom Levice. Náš súper nás žiaľ vyskočil z efektivity a vyhral 0:4.

Nasledoval zápas o konečné umiestnenie, teda o zápas o 5.miesto. Súper z bratislavskej Karlovej Vsi nás herne prevýšil a zaslúžene vyhral 5:0. Turnaj hodnotím napriek tomu kladne, ukázal nám. na čom v tréningovom procese ešte zamakáme. Informoval tréner U8 Pavol Štibraný.

Prípravka prehrala u lídra

Prípravkári vstúpili do jarnej časti bez bodového zisku, no lídrovi súťaže Dolnej Krupej na jeho ihrisku kožu lacno nepredali. Domáci, ktorí v doterajšom priebehu ročníka stratili body len dvakrát, prekonali našu obranu iba dva razy, keď sa v prvom polčase v oboch prípadoch presadil Bohunický. Napriek prehre tak naši prípravkári zanechali dobrý dojem.

Skupina B ObFZ Trnava, 10. kolo
OŠK Dolná Krupá – OŠK Smolenice 2:0 (2:0)
Góly: 6. a 14. Bohunický

OŠK Smolenice: Bruno Greguš – Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Pavol Lipták, Martin Kovarský, Tomáš Hodulík

Žiaci bodovali v Trnave

Aj žiaci cestovali na svoj zápas na štadión súpera, keď sa predstavili na trávniku v tabuľke vyššie postavenej Slávie Trnava. V úvodnom dejstve gól nepadol, po výmene strán videli diváci dva. Najskôr sa v 49. minúte presadil domáci Kukučka, naši žiaci si však nakoniec vybojovali cenný bod, keď v 58. minúte skóroval Bártek.

4. liga ObFZ Trnava, 16. kolo
FK AŠK Slávia Trnava – OŠK Smolenice 1:1 (0:0)
Góly: 49. Kukučka – 58. Bártek

OŠK: Bruno Ondruš – Ľuboš Galgóci, Patrik Kondrček, Timotej Krist, Branislav Krchňák, Lucas Poór, Marcel Belanský, Emanuel Schwarz (C), Tobias Haberl, Ronald Poór, Adam Kadlec, Juraj Lipták, Ivan Chmelík, Denis Bártek

Jasný triumf dorastencov

Dorastenci po minulotýždňovom voľne nastúpili tentokrát na zápas v Kátlovciach, kde po vlastnom góle Gajdošíka a vyrovnaní Púdelu odchádzali na polčasovú prestávku za nerozhodného stavu 1:1. Po návrate z kabín naštartoval OŠK k zisku všetkých bodov Sýkora, ku ktorému sa v rozmedzí 76. a 87. minúty pridali dvakrát Žák a raz aj Jablonský. Smoleničania tak nakoniec odchádzali z Kátloviec s jasným triumfom 5:1.

5. liga ZsFZ Západ
TJ FK Kátlovce – OŠK Smolenice 1:5 (1:1)
Góly: 32. Púdela – 14. Gajdošík (vl.), 55. Sýkora, 76. a 78. Žák, 87. Jablonský
ŽK: 72. Ladvenica – 10. Žák

OŠK: Kristián Maštalír, Ivan Dubčák, Adam Lančarič, Július Greguš, Adam Jurovatý (C), Jakub Žák, Jozef Brázdovič, Peter Vandák, Michal Jablonský, Boris Rangelov, Marek Sýkora

Muži uspeli v derby

Derby zápas, v ktorom sa stretli dva na jar stopercetné tímy, priákal na štadión pod zámkom okolo 150 divákov.

Od úvodu sa hralo najmä na jednu bránu, no našim mužom sa v zakončení nedarilo. Navyše, krátko po tom, čo Sudin rozozvučal ľavú žrď, sa k ohrozeniu našej brány dostali hostia a po zásahu Študenca sa nečakane ujali vedenia. Ich radosť však netrvala dlho, Benca už po pár sekundách vyrovnal. Nepríjemné okamihy priniesla 36. minúta, keď po zásahu do tváre zostal na ihrisku nehybne ležať Tomáš Štibraný. Našťastie, všetko dobre dopadlo a kapitán OŠK zostal na trávniku až do prestávky a bol tak aj pri akcii, po ktorej sa Smoleničania zásluhou Sudina po prvý raz v zápase ujali vedenia.

Tlak OŠK pokračoval aj po prestávke, na bránu hostí sa valil útok za útokom a tak bol ďalší gól v ich sieti len otázkou času. Smoleničania sa ho dočkali v 50. minúte, keď sieť napol Hodulík. Zdramatizovanie duelu priniesla 67. minúta, v ktorej sa do zakončenia dostal opäť Študenc a prudkou strelou pod brvno znížil na rozdiel gólu. Rovnako ako v prvom dejstve však Smoleničania odpovedali prakticky okamžite, už o tri minúty upravil na 4:2 Benca a keď sa po druhý raz v zápase presadil aj Hodulík, bolo jasné, že OŠK si do tabuľky pripíše všetky body.

Konečný výsledok mohol byť v prospech OŠK aj vyšší, no viac  ako desiatku akcií prerušil odpískaním ofsajdu jediný rozhodca stretnutia Miroslav Zahurančík a ďalšie príležitosti zostali nevyužité pre nepresnosť, či slabší dôraz v zakončení.

Naše áčko však predviedlo opäť odhodlaný a bojovný výkon podčiarknutý viacerými peknými kombináciami, obratom a piatimi gólmi v sieti súpera. Radosť z výhry v derby a zvýšenia náskoku pred prenasledovateľmi čiastočne stmili zranenia veľmi dobre hrajúceho Adama Jurovatého, ktorému touto cestou prajeme skoré uzdravenie, a Tomáša Štibraného, no zároveň aj fakt, že diváci hru a výsledok našich mužov neocenili po zápase aspoň krátkym potleskom. Snáď nabudúce…