Muži aj dorastenci lídrami svojich súťaží

Uplynulý víkend priniesol v podaní našich výberov tri výhry a jedinú prehru.

Parádny obrat prípravky, hetrik Vosátka

Prípravkári Smoleníc cestovali do Suchej nad Parnou a začali výborne, keď už v 4. minúte viedli po góle Vosátka. Domáci však dvoma gólmi Gažoviča tesne pred a po prestávke otočili vývoj duelu. O vyrovnanie sa postaral Vosátko, no keď tri minúty pred koncom skóroval Čambál, zdalo sa, že naši chlapci zostanú bez bodov. V 48. minúte ale vyrovnal M. Kovarský a v 50. svojím tretím gólom v zápase zariadil výhru Smoleníc Vosátko.

U13 Sk. B ObFZ Trnava, 5. kolo
TJ Vinohradník Suchá nad Parnou – OŠK Smolenice 3:4 (1:1)
Góly: 25., 29. A. Gažovič, 47. J. Čambál – 4., 41., 50. D. Vosátko, 48. M. Kovarský
40 divákov

Smolenice: Dávid Mucha – Martin Kovarský, Lukáš Frimmer (C), Dominik Vosátko, Daniel Janurík, Alexander Novák, Petra Viteková, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Marek Žák, Jakub Kovarský, Tomáš Pašek, Lukáš Mitas, Sebastian Herceg

Žiaci v Zelenči neuspeli

Žiaci Smoleníc neuspeli ani v druhom zápase po sebe, keď po prehre so Sláviou Trnava nestačili tentokrát na Zeleneč na jeho ihrisku. O všetko rozhodla už 13. minúta, v ktorej jediný zásah duelu zaznamenal domáci Melich.

4. liga U15 ObFZ Trnava, 7. kolo
ŠK Slávia Zeleneč – OŠK Smolenice 1:0 (1:0)
Gól: 13. K. Melich
25 divákov

Smolenice: Bruno Ondruš (C) – Timotej Krist, Marcel Belanský, Ronald Poór, Juraj Lipták, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Adam Kadlec, Miroslav Pašek, Michal Uhlík, Pavol Lipták, Branislav Krchňák, Filip Kanich, Ľuboš Galgóci

Dorast novým lídrom

Derby medzi Smolenicami a Hornými Orešanmi prilákalo na štadión podzámku zhruba sedem desiatok divákov a tí nakoniec videli osemgólovú prestrelku.

O jej naštartovanie sa v 28. minúte po štandardke postaral najlepšé strelec súťaže Greguš, ku ktorému sa už o pár desiatok sekúnd pridal Rangelov. Do kabín sa ale odchádzalo za stavu 2:1, keď v 34. minúte znížil Danišovič.

V 50. minúte sa začínalo odznova, vyrovnanie zariadil Weisenpacher. Naši dorastenci ale odpovedali najlepšie ako mohli, v 55. minúte nám prinavrátil vedenie Greguš, v 73. zvyšoval z bieleho bodu Jurovatý a krátko po ňom zavŕšil Greguš svoj hetrik. Zásah Baku v závere tak už len zmiernil prehru hostí v pomere 3:5.

Smolenickí dorastenci sa po štvrtej výhre v rade mohli tešiť aj z posunu do čela tabuľky.

5. liga Západ U19, 8. kolo
OŠK Smolenice – TJ Iskra Horné Orešany 5:3 (2:1)
Góly: 28., 55., 77. J. Greguš, 31. B. Rangelov, 73. A. Jurovatý (11m) – 34. S. Danišovič, 50. F. Weisenpacher
ŽK: 25. P. Vandák, 88. I. Dubčák – 23. S. Danišovič, 48. T. Burian, 73. P. Bako
70 divákov

Smolenice: Kristián Maštalír (78. Daniel Fulajtár) – Lucas Poór, Adam Lančarič, Róbert Jaraba, Adam Jurovatý (C), Boris Rangelov, Jozef Brázdovič, Július Greguš, Peter Vandák, Emanuel Schwarz (72. Richard Jaraba), Ivan Dubčák

Víťazná séria mužov pokračuje

Áčko cestovalo do Dolného Dubového v poriadne oklieštenej zostave, keď okrem základnej jedenástky malo k dispozícii ako náhradníka len druhého brankára Fulajtára a aj na trávnik sa dostalo až kvarteto dorastencov.

Na ľavú obranu sa opäť postavil Dubčák, pri absencii dvojice Nídel-Jurovatý sa do stopérskej dvojice k L. Štibranému postavil Lančarič, na post defenzívnych štítov k Juricovi Greguš a na ľavej strany zálohy operoval Brázdovič.

Úvod duelu patril domácim, ktorí boli smerom dopredu veľmi aktívni. Ich najväčšie príležitosti však skončili raz na Kvapilovi, ktorý predviedol výborný zákrok a dvakrát na Panákovi, ktorý najskôr v sklze na dvakrát prerušil krížnu prihrávku pred prázdnu bránu a o pár minút neskôr vyhlavičkoval loptu na bránkovej čiare spod brvna. Zahrmieť mohlo následne na opačnej strane, Kollarovič však v sľubnej šanci zaváhal. V 20. minúte ale už zdvíhal ruky nad hlavu, keď T. Štibraný rozohral roh po zemi na Juricu a hoci tomu strela z prvej nesadla, lopta sa dostala cez celé pokutové územie až k ofenzívnemu hrotu OŠK a ten rozvlnil sieť. Hra sa vyrovnala a postupne boli Smoleničania stále aktívnejší, v koncovke však opäť nevedeli nájsť pokoj. Ten tak priniesla až záverečná minúta prvého dejstva, keď sa po priamom kope T. Štibraného dostala lopta k v múre stojacemu Juricovi a ten sa zblízka nemýlil.

Aj začiatok druhého polčasu priniesol aktivitu domácich, ktorí sa chceli rýchlym gólom vrátiť do zápasu, proti však bol brankár Kvapil. Úvodnú desaťminútovku domácej snahy zakončil prízemný pas pred prázdnu bránu, ktorý však v poslednej chvíli vystihol Panák a loptu tesne vedľa šibenice vlastnej brány poslal na roh. V ďalších minútach boli Smoleničania nebezpečnejší a vypracovali si veľké množstvo šancí. O gól sa pokúšali Greguš i T. Štibraný, do zakončenia sa dostal aj pravý bek Panák, blízko zásahu boli viackrát aj Kollarovič, Boledovič a Brázdovič, no skóre sa nemenilo. Keď rozhodca neuznal ani krásnu strelu Juricu z dobrých 20 metrov, ktorá sa od brvna podľa všetkého odrazila tesne za bránkovú čiaru a následne vyletela von, odviezlo si áčko Smoleníc z Dolného Dubového domov výhru 2:0.

Pre tých, ktorí to s nami počítajú dodávame, že muži Smoleníc vyhrali už svoj 21. ligový a celkovo 23. súťažný zápas v rade.