Tri góly obrancov na obrat nestačili, muži už nie sú lídrom

Autor vyrovnávajúceho gólu na 4:4 Martin Panák (vpravo)

V 16. kole 8. ligy Select ObFZ Trnava cestovalo smolenické áčko na trávnik predposlednej Slovenskej Novej Vsi s cieľom odčiniť domáce zaváhanie proti Šúrovciam a bodovať naplno.

Už od 8. minúty však museli doháňať náskok súpera, keď strela Nováka smerujúca priamo do rúk Kvapila tesne pred našim brankárom nečakane skočila na veľkej nerovnosti v päťke, preletela ponad neho a skončila v sieti. To sa nám podarilo v 33. minúte, keď sa už na doslova nemohúcnosť našej ofenzívy nemohol pozerať stopér Bednár, loptu si potiahol až na hranicu šestnástky a umiestnenou strelou vyrovnal.

Nerozhodný stav ale vydržal len pár sekúnd. Kvapil sa zbytočne pokúšal stiahnuť loptu po ďalekonosnom priamom kope, ktorý smeroval mimo brány, neudržal ju a Plavucha zblízka opäť poslal do vedenia domácich. Už v 40. minúte musel pre zranenie striedať Kollarovič, ktorého nahradil Hodulík. Krátko na to neodhadol smer centrovanej lopty domácich Nídel, tá ponad neho prešla na Čarnogurského a ten zvýšil už na 3:1. Ani to však nebolo zo strany domácich všetko, Jurica dobrým návratom vybojoval loptu, následne ju ale na hranici šestnástky stratil a pre Čarnogurského už nebol problém pridať svoj druhý gól v zápase.

Po zmene strán museli Smoleničania otvoriť hru, čo domáci využívali na kontry, no z troch výborných príležitostí gól nevyťažili a tak zahrmelo na opačnej strane. Panák vysunul Brázdoviča, ten poslal center do šestnástky a po Juricovom priklepnutí Hodulík znížil. Už o necelé dve minúty zdvíhali Smoleničania ruky nad hlavy opäť, výborný Juricov center upratal do siete Nídel. Domácich mohol upokojiť Plavucha, ktorý ale zblízka nedokázal usmerniť do siete Kvapilom vyrazenú loptu po priamom kope a krátko na to sa náš brankár vyznamenal výborným zákrokom pri výpade Čarnogurského. V 81. minúte sa skóre stretnutia menilo aj po ôsmy raz, na rohový kop Juricu si na zadnej tyči počkal Panák a vyrovnal na 4:4.

Tlak Smoleníc pokračoval, ďalší zásah však nepriniesol a po remíze, pri ktorej sa o tri zo štyroch gólov postarali obrancovia, sme prišli o post lídra, na ktorý sa dostala o bod Slávia Trnava.