VIDEO Negatívna šnúra mužov je opäť dlhšia

Šesť zápasov bez výhry, päť posledných bez bodu. To je aktuálna negatívna séria mužov OŠK Smolenice v 7. lige Swan ObFZ Trnava po zápase 9. kola proti Brestovanom, v ktorom im chýbalo viacero hráčov a na lavičke mali k dispozícii len náhradného brankára.

Favorizovaní hostia potvrdzovali papierové predpoklady hneď od úvodu, už v 5. minúte po rýchlom brejku parádnym oblúčikom z prvej rozvlnil sieť Oláh. O pár sekúnd po veľkých zmätkoch v domácej obrane mohlo byť už 0:2, hostia ale príležitosť nevyužili a gól sa mohol kričať na opačnej strane, no Vajsábelova strela šla mimo žrde. V 7. minúte sa skóre už menilo, Klokner a Zvolenský neskoro zareagovali na pohyb brestovanských hráčov a Oláh pridal svoj druhý gól. Po štvrťhodine skúšal šťastie z voleja Tomáš Štibraný, no loptu poslal iba do brankárových rukavíc. V 30. minúte už ale náš hrajúci tréner namieril presne a z priameho kopu znížil.

Hneď v úvode druhého polčasu najskôr Oláh spálil veľkú príležitosť, keď zblízka prekopol bránu a o pár sekúnd ďalekonosný pokus Šišku vyškriabal Kvapil. Na opačnej strane Bencova strela brankárovi hostí problémy nenarobila. Gól nepriniesol ani ďalší pokus Šišku spoza šestnástky po nechcenom priťuknutí Kloknera a skóre sa nemenilo ani po skvelom vysunutí Vandáka od Vajsábela, smolenický krídelník napálil loptu len do brankára. Aj pri ďalšej akcii hostí bol Šiška, ktorého prihrávku na Dorčiaka, ktorého nechal úplne osamoteného Klokner, Nídel nedočiahol a po jeho priťuknutí sa už Oláh sám pred bránou nemýlil a skompletizoval hetrik.

Na druhej strane sa sieť vlnila po Štibraného štandardke a zmätkoch v šestnástke hostí, pri ktorých sa lopta dostala k Bencovi a ten ju povedľa brankára poslal medzi žrde. Na štadióne padol v závere ešte jeden gól, nepriniesol ale vyrovnanie. Bodku za stretnutím totiž dali hostia, ktorí krásnym priamym kopom Dorčiaka zo zhruba 25 metrov upravili skóre na konečných 2:4.