Radosť nám v predchádzajúcich dňoc robili najmä muži, no potešila aj zdrvujúca výhra dorastencov nad Jablonicou. Žiaci po skvelom vstupe do sezóne akoby strácali dych a svoje bdové konto si nerozšírila ani naša prípravka.

MUŽI: Dve výhry po sebe, doma s Vlčkovcami aj v Malženiciach

14375336_1757623924497225_1940093638_o

Hetrik Sudina pri výhre nad Vlčkovcami

Smolenice si chceli napraviť chuť po tesnej prehre v dohrávanom stretnutí v Modranke víťazstvom nad Vlčkovcami a už v 9. minúte ich k tomu nasmeroval Marek Sudin. Domáca radosť ale mala krátke trvanie, po pár sekundách vyrovnával Dávid Matula. Výborne hrajúci Sudin však zásahmi v 34. a 41. minúte zavŕšil hetrik a znova vrátil domácich do vedenia. V úvode druhého dejstva zdramatizoval duel svojim druhým zásahom Matula, no v 69. minúte vrátil pokoj na domáce kopačky premeneným pokutovým kopom Tomáš Štibraný. Loptu na biely bod si postavili krátko na to aj hostia, no Matula možnosť skompletizovať svoj hetrik nevyužil. Konečnú podobu výsledku tak dal v 73. minúte Štefan Kondrček a Smolenice vďaka tomu vyhrali druhý domáci zápas po sebe so skóre 5:2.

Branislav Bobkovič, tréner Smoleníc: “Z rôznych dôvodov sme zasa nastúpili v zmenenej zostave a viacerí hráči sa museli vysporiadať aj so zmenou na pre nich typických postoch. Zvládli to však výborne a zápas mal zasa veľmi dobrú úroveň, k čomu prispel aj súper. Začínam mať pocit, že keď je v úlohe rozhodcu nezaujatá osoba, ktorá výrazne neovplyvní priebeh zápasu, tak si tímy v tejto lige môžu po stretnutí len podať ruky a zablahoželať do ďalších zápasov veľa zdaru. V našom tíme podal veľmi dobrý výkon Marek Sudín, čo potvrdil aj hetrikom už v prvom polčase. Pochvalu si zaslúžia aj ďalší hráči, z ktorých by som vyzdvihol hru mladého, vekom ešte stále stabilného hráča dorastu Petra Rangelova. Samozrejme verím, že nám táto herná chuť zostane aj v nasledujúcom zápase.”

8. ligy Select ObFZ Trnava, 4. kolo
OŠK Smolenice – TJ Družstevník Vlčkovce 5:2 (3:1)

Góly: 9., 34., 41. Marek Sudin, 69. Tomáš Štibraný (11m), 73. Štefan Kondrček – 10. a 55. Dávid Matula
(V 70. minúte nepremenil Dávid Matula pokutový kop)
ŽK: 15. Tomáš Štibraný, 47. Tibor Andelek, 56. Marek Sudin – 56. Peter Krištof
100 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Štefan Kondrček, Dominik Greguš, Tibor Andelek, Alan Černuško, Sebastián Greguš ( 65. Erik Švorčík), Lukáš Hrkeľ (80. Milan Labanič) Tomáš Štibraný /kap./, Tibor Augustín, Peter Rangelov, Marek Sudin (74. Ladislav Sersen)

V Malženiciach zväčša len desiati, napriek tomu s tromi bodmi

Smolenice cestovali na trávnik béčka Malženíc len s torzom svojho kádra a v úvodných minútach hrali navyše len v desiatich. Napriek tomu mali v prvom polčase viac z hry a jednu zo svojich šancí dotiahli aj do gólového konca, keď sa tesne pred prestávkou presadil Marek Sudin. Po príchode jedenásteho hráča hostia aj po prestávke kontrolovali priebeh duelu, no ten bol kvôli silnému dažďu 17 minút pred koncom prerušený a po návrate na trávnik Smoleničania opäť kvôli zraneniu Štefana Kondrčeka hrali len v desiatich. Domáci sa do nich na ťažkom teréne poriadne opreli, no zo svojho tlaku vyťažili len dve nastrelenia konštrukcie a ďalšie dve ich príležitosti zneškodnil brankár Kvapil. Rozhodnutie tak priniesla 85. minúta, v ktorej sa po rýchlom protiútoku a nahrávke Dominika Greguša po druhý raz presadil Sudin a definitívne potvrdil tri body pre hostí..

“Na zápas sme cestovali vo veľmi oklieštenej zostave kvôli absenciám viacerých hráčov pre osobné a pracovné povinnosti, dovolenky, zranenia a žiaľ aj veľmi diskutabilný hráčsky trest. Do duelu sme nastupovali len v deviatich v poli z dôvodu meškania hráča. Chalani sa však s touto situáciou veľmi dobre vysporiadali a presvedčili o svojej kvalite a tímovým herným prejavom ovládali hru počas celého času v podčíslení. Po viacerých pekných akciách a šanciach sme Marekom Sudínom aj skórovali, čo nám prinieslo viac pokoja na kopačky a príchodom meškajúceho hráča aj väčšiu silu a sebavedomie. V takomto nastavení chalani odohrali veľmi dobre celý zápas a až do prerušenia spôsobeného silným dažďom sme hru ovládali a boli sme lepším tímom,” hodnotil duel tréner OŠK Smolenice Branislav Bobkovič a pokračoval:

“Do dohrávaného 17-minútového úseku sme nastúpili bez zraneného Štefana Kondrčeka zase len v deviatich, domáci nás na ťažkom teréne zatlačili a zo svojej veľkej snahy trafili tyčku, brvno a dve strely im zlikvidoval pozorný brankár Kvapil. My sme si však aj pod tlakom a v početnej nevýhode veľmi dobre plnili hráčske povinnosti, čo potvrdila aj akcia pri našom druhom góle. Po veľmi dobre vyriešenej situácii pred našou šestnástkou Dominik Greguš založil rýchly protiútok s perfektnou finálnou prihrávkou na Mareka Sudína a ten sa svojou rýchlosťou, dravosťou a hlavne perfektným zakončením gólovo presadil po druhýkrát v zápase. Následne sme už kontrolovali hru a tak sme sa dočkali zaslúženého víťazného konca.”

8. ligy Select ObFZ Trnava, 5. kolo
OFK Malženice B – OŠK Smolenice 0:2 (0:1)

Góly: 42. a 85. Marek Sudin
ŽK: 90. Ján Hruška – 48. Štefan Kondrček
80 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Štefan Kondrček, Milan Labanič, Dominik Greguš, Alan Černuško, Sebastián Greguš, Lukáš Hrkeľ, Peter Rangelov, Marek Sudin /kap./, Erik Švorčík, Tibor Andelek

30 divákov

OŠK: Jaroslav Jelenek – Patrik Kitta, Matej Mareček (21. Frederik Hirner), Matej Hodulík, Kristián Janeček (81. Branislav Cmiel), Jakub Žák /kap./, Jozef Brázdovič (73. Ján Petráš), Filip Remenár (75. Filip Antonín), Marek Sýkora, Július Greguš, Patrik Bezúch

Hostia v desiatich s výpraskom, päť gólov Žáka

“Začiatok zápasu sme odohrali aktívn,e presne tak, ako sme si spolu povedali pred ním v kabíne. Za stavu 6:0 nám však hru prerušil silný dážď. Po dlhšej polčasovej prestávke sa niektorí hráči nevedeli znovu dostať do hry a tým ubudlo aj šancí. Chlapci sa ale napokon 20 minút pred koncom prebrali a nastrielali súperovi ďalšie góly. Znova hrali tak, ako sa od nich očakáva. Za konečný výsledok 14:0, ktorý mohol byť oveľa vyšší, im veľmi pekne ďakujem,” zhodnotil duel tréner dorastu OŠK Igor Sasko.

5. liga Západ ZsFZ, 5. kolo
OŠK Smolenice – TJ Tatran Jablonica 14:0 (8:0)
Góly: 2., 23., 27., 30. a 72. Jakub Žák, 5. Kristián Janeček, 5., 69. a 88. Július Greguš, 14. a 65. Ján Petráš, 16. a 90. Marek Sýkora (1. z 11m), 76. Jozef Brázdovič
60 divákov

OŠK: Daniel Fulajtár, Patrik Kitta, Matej Mareček, Kristián Janeček, Jakub Žák, Jozef Brázdovič, Filip Remenár, Marek Sýkora, Július Greguš, Filip Antonín (78. Jonáš Sloboda) , Ján Petráš

ŠK Cífer 1929 – OŠK Smolenice 5:0 (3:0)
Góly: 2. Filip Gašpárek, 8. Richard Jacko, 13. Daniel Sagan (11m), 50. Filip Bachratý, 67. Ondrej Cíferský
ŽK: 12. Ivan Dubčák (OŠK)
100 divákov

OŠK: Bruno Ondruš, Ivan Dubčák /kap./, Filip Škrabák, Boris Rangelov, Emanuel Schwarz, Lucas Poór, Michal Uhlík, Adam Kadlec, Marcel Belanský, Patrik Kondrček, Miroslav Mucha (36. Juraj Lipták)

4. liga Rubbex ObFZ Trnava, 4. kolo
OŠK Smolenice – TJ Slavoj Boleráz 0:4 (0:2)
Góly: 32. a 48. Jozef Daniš (1. z 11m), 34. a 52. David Manca
ŽK: 60. Ivan Dubčák (OŠK)
36 divákov

OŠK: Bruno Ondruš, Ivan Dubčák /kap./, Filip Škrabák, Boris Rangelov, Timotej Medvecký, Emanuel Schwarz, Lucas Poór, Michal Uhlík, Branislav Krchňák (60. Ronald Poór), Gabriel Hlavatý, Marcel Belanský

4. liga Rubbex ObFZ Trnava, 13. kolo
OŠK Smolenice – FO ŠK Modranka 0:0
20 divákov

OŠK: Bruno Ondruš, Ivan Dubčák /kap./, Filip Škrabák, Boris Rangelov, Timotej Medvecký, Emanuel Schwarz, Lucas Poór, Michal Uhlík, Juraj Lipták, Patrik Kondrček (36. Adam Kadlec, 66. Branislav Krchňák) Marcel Belanský (36. Ronald Poór)

4. liga Rubbex ObFZ Trnava, 5. kolo
SFC Kopánka – OŠK Smolenice 2:0 (0:0)
Góly: 46. Viliam Blejštil, 57. Oliver Fančovič
25 divákov

OŠK: Bruno Ondruš, Ivan Dubčák /kap./, Adam Lančarič, Filip Škrabák, Boris Rangelov, Timotej Medvecký (36. Patrik Kondrček), Emanuel Schwarz, Lucas Poór, Michal Uhlík, Juraj Lipták, Marcel Belanský (49. Ronald Poór)

U13 Skupina B ObFZ Trnava, 4. kolo
TJ Družstevník Zvončín – OŠK Smolenice 3:2 (1:0)
Góly: 4. Samuel Tichý, 43. Daniel Mesároš, 47. Nikolas Čechovič – 28. Dominik Vosátko, 45. Dávid Mucha
20 divákov

OŠK: Ronald Poór, Tobias Haberl /kap./, Dominik Tokár, Martin Štibraný, Ivan Chmelík, Martin Kovarský, Dominik Vosátko, Pavol Lipták, Tomáš Polák, Dávid Mucha, Lukáš Frimmer, Tomáš Hodulík, Boris Chmelík

“V prvom polčase chalani nevedeli nájsť hernú pohodu a súper bol po všetkých stránkach lepší. Nevytvorili sme si žiadnu šancu a dokonca sme nemali ani jednu strelu na bránu. Po polčasovom dohovore nastúpilo úplne iné mužstvo. Celkom sme ovládli celú hru, neústale sme útočili a mali sme množstvo streleckých pokusov, z čoho sme po dorážkach dali aj oba naše góly. Chalanov chválim za bojovnosť a za to, že sa nevzdali až do konca,” zhodnotil duel tréner OŠK Tomáš Haberla.

U13 Skupina B ObFZ Trnava, 5. kolo
OŠK Smolenice – ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 0:3 (0:0)
Góly: 34. Jakub Bardáč, 40. Tomáš Tomašovič, 44. Patrik Bulla
30 divákov

OŠK: Ronald Poór, Tobias Haberl /kap./, Timotej Krist, Dominik Tokár, Martin Štibraný, Ivan Chmelík, Martin Kovarský, Dominik Vosátko, Pavol Lipták, Tomáš Polák, Dávid Mucha, Lukáš Frimmer, Tomáš Hodulík, Boris Chmelík

“Naši chlapci si v najmä v prvom dejstve verili, vládali fyzicky a tak to bol v tejto časti zápasu z ich strany kvalitný výkon. V druhom polčase sa začali viac presadzovať vekovo a fyzicky vyspelejší chlapci súpera, ktorí boli v tejto časti hry dynamickejší a atraktívnejší vo všetkých činnostiach,” začal svoje hodnotenie tréner OŠK Tomáš Haberla a pokračoval:

“V prvom polčase tohto zápasu hrali chlapci veľmi pekne. Individuálne si verili a veľakrát predviedli veľmi peknú prácu s loptou a čo ma potešilo, aj s veľmi dobrou následnou prihrávkou. Majú technické nedostatky, ale ukázali, že keď si v zápase veria, tak v ňom dokážu predviesť všetko natrénované. Je to novotvoriaci sa tím zväčša mladších chlapcov a tak keď sa zbavia zbytočne veľkej zápasovej zodpovednosti a budú hrať uvoľnene a bez strachu, verím, že nám čoskoro budú robiť radosť. Základ je chodiť na tréningy a dokázať preniesť nimi natrénované do zápasu. Veľmi sa mi páčila hra viacerých chlapcov, ale vyzdvihol by som odvahu Tomáša Hodulíka, Martina Kovarského. Svoj štandard odohral Tobias Haberl, Dominik Tokár, Martin Tibenský a v bráne veľmi dobre zachytal Ronald Poór. Zlepšiť treba prácu s loptou pod tlakom súpera a hru telom.”

ĎALŠÍ ZÁPAS: 24.9.2016 o 10:30 OŠK Smolenice – TJ Sokol Trstín