Nie, nezabudli sme na to, že v hre boli aj smolenickí žiaci a prípravkári, no to, čo sa podarilo mužom OŠK, si zaslúži samostatný titulok.

PRÍPRAVKA NESTAČILA NA ZVONČÍN

Favorizovaní hostia šli za víťazstvom hneď od úvodu, v 15. minúte otvoril skóre Slezák a ešte pred prestávkou zvýšil vedenie hostí Turcár. Po nej upravoval už na 3:0 Čechovič a v 35. minúte pridal štvrtý gól Zvončína Mesároš. O čestný úspech našich prípravkárov sa dve minúty pred koncom postaral Kovarský.

Skupina B ObFZ Trnava, 15. kolo
OŠK Smolenice – FK Agropo Zvončín 1:4 (0:2)
Góly: 48. M. Kovarský – 15. J. Slezák, 23. T. Turcár, 29. N. Čechovič, 35. D. Mesároš
30 divákov

OŠK Smolenice: Bruno Greguš – Alexander Novák, Martin Štibraný (C), Lukáš Frimmer, Dominik Vosátko, Dávid Mucha, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík, Pavol Púchovský, Jakub Kovarský, Pavol Lipták, Martin Kovarský, Miroslav Pašek, Petra Viteková, Tomáš Hodulík

Najbližšie sa naši prípravkári predstavia doma v derby, keď v sobotu 19. mája od 10:30 privítajú na štadióne pod zámkom Horné Orešany.

ŽIACI ROZHODLI AŽ V ZÁVERE

Aj keď tomu tabuľkové postavenie nezodpovedá, v tíme Kopánky je viacero šikovných hráčov, čo dokazovali aj v zápase proti našim chlapcom. Prvý polčas sa síce skončil bez gólov, nemuselo to tak ale byť, obrancovia OŠK totiž vykopávali lopty v poslednej chvíli z vlastnej bránkovej čiary.

Skóre sa tak po prvý raz menilo až 21 minút pred koncom, keď našich žiakov poslal do vedenia Medvecký. Smoleničanom vyšiel fantasticky záver duelu, keď v rozmedzí 67. a 69. minúty pridali ešte ďalšie tri góly – jeden Krist a dva Kadlec – a nakoniec sa tak tešili z vysokej výhry 4:0.

4. liga ObFZ Trnava, 21. kolo
OŠK Smolenice – SFC Kopánka 4:0 (0:0)
Góly: 49. T. Medvecký, 67. T. Krist, 68. a 69. A. Kadlec
ŽK: A. Kadlec (OŠK)
40 divákov

OŠK: Bruno Ondruš (C) – Ľuboš Galgóci, Timotej Krist, Branislav Krchňák, Lucas Poór, Marcel Belanský, Emanuel Schwarz, Juraj Lipták, Ronald Poór, Denis Bártek, Adam Kadlec, Patrik Kondrček, Ivan Chmelík, Pavol Lipták, Timotej Medvecký

V ďalšom kole budú súperom smolenických žiakov Drahovce. Stretnutie na ihrisku nášho súpera má výkop v nedeľu 20. mája o 15:00.

ZÁPAS DORASTU ODLOŽENÝ

Dorastenci mali voľno. Stretnutie 21. kola súťaže na trávniku OFK Mokrý háj bolo preložené na stredu 23. mája od 17:00.

Ešte predtým, túto sobotu 19. mája od 17:00 privítajú naši dorastenci v rámci 22. kola na svojom trávniku TJ Nafta Gbely.

MUŽI NOVÝM LÍDROM!

Do jarnej časti nastupovali naši muži so sedembodovou stratou na lídra z Bíňoviec a aj viacero fanúšikov OŠK považovalo možnosť zmazať toto manko za nereálne. Šesť kôl pred koncom však náskok Bíňoviec klesol len na tri body a smolenické áčko malo v šlágri jari možnosť zmazať ho na trávniku lídra úplne. A za týmto cieľom si šlo od začiatku.

Ihrisko príliš kombináciu neumožňovalo, čomu však Smoleničania prispôsobili svoju hru a od úvodu sa tlačili do zakončenia. Do dobrých šancí sa niekoľkokrát predieral najmä Sudin, domáci ho však zastavovali aj za cenu faulov a navyše ho často aj po odpískaní tvrdo dohrávali.

To ešte viac zvyšovalo nervozitu už aj tak vypätého súboja, k čomu svojimi rozhodnutiami dopomáhal opakovane aj hlavný rozhodca. Došlo tak aj na niekoľko strkaníc, hostia sa tým všetkým ale nenechali rozhodiť a v 20. minúte sa dočkali zaslúženej odmeny.

Pri rohovom kope stiahli svojim pohybom domácich obrancov do pokutového územia, T. Štibraný poslal loptu po zemi na hranicu šestnástky a Bencova strela z prvej doslova doskákala pomedzi hráčov až do siete.

Bíňovčania sa o ofenzívu pokúšali najmä brejkmi zo zabezpečnej obrany. Pri dvoch z nich im však v zakončení skvelým návratom zabránil Jurovatý a pri ďalšom prerušil krížnu prihrávku v poslednej chvíli sklzom Panák. Šancou pre domácich tak boli štandardky, viaceré nazvime to diskutabilné, obrana na čele s Nídlom však mala svoje vzdušné pásmo dôkladne strážené.

V oveľa väčšom ohrození tak bola bránka Bíňoviec. Pridať poisťovací druhý zásah mohli Kollarovič, Sudin, Benca a Štibraný a snáď najväčšiu príležitosť mohol mať Žák, tomu však skvelý center od Sudina “zobral” z hlavy Kollarovič a tesne minul. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 0:1 pre Smolenice, domáci navyše bez jediného zakončenia do priestoru brány.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie práve domácim, ktorí pohrozili z oboch strán. Podľa predzápasových správ vážne zranený Kumančík, ktorý nakoniec odohral celý duel, však mieril nepresne a po tom, čo Panák neodhadol dlhý nákop a lopta sa dostala k I. Kostolanskému, predviedol vôbec prvý zákrok v zápase Kvapil, keď vytlačil strelu k bližšej žrdi skvele na roh. Po ňom sa odvrátená lopta dostala opäť ku Kostolanskému, no v strele mu včasným vystúpením zabránil Panák, ktorý tak odčinil svoje predchádzajúce zaváhanie.

Po úvodnom necelých desať minút trvajúcom tlaku domácich sa stále viac k zakončeniu opäť začali dostávať Smoleničania. Sudin predviedol hneď dvakrát nožničky, ktoré ale obrana stihla zblokovať, pri strele Žáka sa blysol fantastickým zákrokom brankár Vaško, ktorý loptu doslova vyškriabal spod brvna a pri ďalšej hlavičke mladého útočníka OŠK hrala s gólmanom konštrukcia, keď sa lopta od brvna odrazila do tyče a von z brány.

Hostia napriek štvornásobnému striedaniu v priebehu desiatich minút aj naďalej držali opraty zápasu vo svojich rukách a domácich prakticky do ničoho nepúšťali. Tí sa tak dostali už len k jednému ohrozeniu bránky, po ďalšej zo štandardiek z kategórie “za čo tentokrát”, Kvapil však loptu suverénne stiahol do koša.

Definitívu výsledku dala 83. minúta, v ktorej po ďalšom z množstva ofenzívnych výpadov hostí rozvlnil sieť Sudin a na trávniku vypukla veľká radostná eufória Smoleničanov, ktorí na seba naskákali pri šestnástke domácich. Výsledok 0:2 z pohľadu domácich už nezmenilo ani niekoľkominútové nadstavenie a Smoleničania sa tak mohli tešiť nielen z výhry, ale aj zo zmazania straty a posunu na prvú priečku tabuľky.

Bíňovce naopak okrem tretej prehry, vôbec prvej doma, nedali ani gól, čo sa im v tejto sezóne nestalo ešte ani raz. Obrovskú pochvalu za predvedený výkon, po ktorom odchádzali priaznivci OŠK z Bíňoviec spokojní, si zaslúži celý tím mužov Smoleníc, ale aj každý z jeho hráčov, či už zo základu alebo striedačky.

8. liga Select ObFZ Trnava, 22. kolo
TJ Družstevník Bíňovce – OŠK Smolenice 0:2 (0:1)
Góly: 20. P. Benca, 83. M. Sudin
ŽK: 33. M. Královič – 40. L. Nídel, 60. P. Benca
50 divákov

OŠK: Peter Kvapil – Martin Panák (65. Lukáš Hrkeľ), Lukáš Nídel, Adam Jurovatý (68. Andrej Zvolenský), Aleš Čavojský (73. Tibor Andelek) – Peter Benca, Július Greguš (75. Lukáš Štibraný), Jakub Žák, Tomáš Štibraný (C), Marek Sudin – Erik Kollarovič

SUMÁR CELÉHO KOLA NÁJDETE TU.

Veríme, že vy, naši fanúšikovia, ich ako nového lídra súťaže prídete podporiť v ešte väčšom počte aj v nasledujúcom zápase, v ktorom v nedeľu 20. mája od 17:00 privítajú na štadióne pod zámkom Sláviu Trnava s cieľom zaokrúhliť svoju aktuálnu deväťzápasovú sériu s celkovým skóre 43:4 už na desať víťazných duelov v rade.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU MUŽOV NÁJDETE NA NAŠEJ FACEBOOKOVEJ STRÁNKE!